شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:06 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504190
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛
۱۶۶ خانوار زندانی تحت حمایت امداد استان مرکزی از چرخه حمایتی خارج شدند
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: سال گذشته ۱۶۶ خانواده زندانیان تحت حمایت به دلیل توانمندی و آزادی سرپرست خانواده از زندان از چرخه حمایتی خارج شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قنبر موسی نژاد، مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ بابیان اینکه حمایت‌ از خانواده‌های زندانی باهدف جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام می‌شود، گفت: طی سال جاری تاکنون ۸۷۸ خانواده زندانی تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی بوده و از حمایت‌های این نهاد بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه مشکل معیشت و تأمین مخارج زندگی از مهم‌ترین مشکلات خانواده‌های زندانی است، گفت: کمیته امداد باهدف جلوگیری از بروز آسیب در زندگی مددجویان تحت حمایت از این خانواده‌ها تا زمان زندانی بودن سرپرست خانواده در سرفصل‌های متنوع حمایت می‌کند.

وی با تأکید بر حفظ و تحکیم بنیان خانواده گفت: پرداخت کمک‌هزینه زندگی ، اعطای وام‌های قرض‌الحسنه اشتغال ، اهدای جهیزیه، ارائه خدمات مشاوره، مددکاری و حقوقی از خدمات کمیته امداد برای خانواده زندانیان است.

وی توانمندسازی و فراهم کردن زمینه اشتغال را بهترین ابزار در کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و تصریح کرد: اساسی‌ترین اولویت و چشم‌انداز کمیته امداد توسعه توانمندی مددجویان تحت حمایت و تشویق به کارآفرینی است و از برنامه‌های این نهاد برای خانواده‌های تحت حمایت و ازجمله خانواده زندانیان برگزاری دوره‌های آموزشی و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال برای ورود به بازار کار و فعالیت است.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۶۶ خانواده زندانیان تحت حمایت به دلیل توانمندی و آزادی سرپرست خانواده از زندان از چرخه حمایتی خارج شدند.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1504190
ارسال نظر
نظرات