شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:02 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504254
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرخس خبر داد
کشف لاشه یک رأس آهو در سرخس
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرخس از کشف لاشه یک راس آهو از متخلفان شکار و صید در منطقه حفاظت شده جنگل خواجه این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ موسی غلام زاده در گفتگو با نسیم سرخس، اظهار کرد: با توجه به گزارش های واصله از همیاران محیط زیست مبنی بر حضور گروهی از شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده جنگل خواجه، ماموران پاسگاه محیط ‌بانی المتو به صورت شبانه در این منطقه بیتوته کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرخس افزود: شکارچیان با آگاهی از حضور ماموران هنگام خروج از منطقه و مواجه با محیط بانان با دو دستگاه موتورسیکلت هیچگونه ادوات غیرمجاز شکار و صید همراه نداشتند که با توجه به ظن قوی مبنی بر شکار غیرمجاز توسط نامبردگان و کتمان آثار جرم در منطقه، ماموران صبح روز بعد شاهد حضور احدی از متخلفان به همراه پسر یکی از متخلفان با دو دستگاه موتورسیکلت با حمل بطری های یخ و یک تخته پتو در منطقه شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع، ماموران با تعقیب نامحسوس شاهد حضور متخلفان در یکی از محلات عشایری می شوند که متخلفان به محض مشاهده محیط ‌بانان متواری و در بررسی محل، لاشه یک راس آهو تکه تکه شده کشف شد.

غلام زاده بیان داشت: متخلفان بطری های یخ را برای جلوگیری از فاسد شدن گوشت، لابه‌لای گوشت ها جابجا کرده بودند که در محل صورتجلسه تنظیم و متخلفان تحت پیگرد قانونی از طریق مراجع قضایی هستند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرخس در پایان گفت: متخلفان به استناد ماده ۱۲ قانون شکار و صید به مجازات حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از ۳۰ تا ۵۰ میلیون ریال محکوم می شوند و بابت ضرر و زیان وارده باید مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال پرداخت کنند.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1504254
ارسال نظر
نظرات