شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 18:52 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504319
مدیرعامل مجتمع پتروشیمی شازند عنوان کرد
ارز ۴۲۰۰ تومانی مهم‌ترین عامل در دلالی محصولات پتروشیمی/صادرات محصولات پتروشیمی شازند به بیش از ۲۵ کشور
مدیرعامل مجتمع پتروشیمی شازند تک‌نرخی شدن ارز(ارز ۴۲۰۰ تومانی) که یک‌شبه انجام شد را عاملی مهم در افزایش دلالی در فروش محصولات دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دیار آفتاب؛ ابراهیم ولدخانی مدیرعامل مجتمع پتروشیمی شازند امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه یکی از واحدهای شاخص تولیدی در استان مرکزی پتروشیمی شازند است گفت: علاوه بر تأمین نیازهای داخلی استان سایر نیازهای واحدهای کشور و حتی منطقه را تأمین می‌کند.

وی افزود: علیرغم اینکه اعتقادداریم مکان احداثی پتروشیمی شازند مناسب نیست ولی مزیت‌هایی در این منطقه ایجاد کرده که بسیار قابل‌توجه است.

آغاز تعمیرات پتروشیمی شازند از مردادماه

ولدخانی با بیان اینکه ایام تعمیرات اساسی این مجتمع از ابتدای مردادماه شروع می‌شود، گفت: بیش از دو هزار نفر در تعمیرات اساسی مجتمع پتروشیمی شازند مشغول می‌شوند و این تعمیرات با سنوات گذشته تفاوت دارد چراکه تعمیرات ریزترین واحدها هم انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۶۵۰ قطعه تخصصی از خارج وارد می‌شد که امروز این قطعات بااعتبار بسیار کمتر توسط متخصصین داخلی تولید می‌شود افزود: همچنین در سال گذشته خوراک واحدهای پتروشیمی ۱۰۰ درصد افزایش پیداکرده و هم‌اکنون با ارز ۱۲ هزارتومانی خوراک را تهیه می‌کنیم و افزایش محصولات این مجموعه ۶۷ درصد بوده است.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی شازند بابیان اینکه در سال گذشته حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان مجموعه پتروشیمی شازند سوددهی داشته است که در عمر این شرکت بی‌سابقه است، این سوددهی به‌دست‌آمده نتیجه مدیریت و زحمات همکاران در این مجموعه است گفت: اگر زیان و سودی می‌کنیم این مجموعه قیمت‌ها را تعیین نمی‌کند و بلکه قیمت گذار پتروشیمی ایران است و ما موظف هستیم به‌صورت آنلاین قیمت‌ها را در بورس ارائه کنیم.

وی افزود:  بااینکه می‌دانیم تولید برخی از محصولات پتروشیمی مضر است ولی به دلیل اینکه نیازهای اصلی محسوب می‌شوند تولید آن‌ها ضرورت دارد.

ولدخانی با اشاره به اینکه تا جایی که توانسته‌ایم هزینه‌ها را محدود کرده‌ایم الا هزینه کارگران و پرسنل و این مجموعه ماهیانه ۵۰ میلیارد تومان است گفت:در طی دو سال گذشته ۷۵۰ نفر نیرو به طور دائمی جذب شده و ۲۰۰ نفر هم به طور موردی روز مزدی مشغول به کار شده‌اند.

صادرات بیش از ۳۷۰ میلیون دلار پتروشیمی

وی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون فروش شرکت از ۵ هزار میلیارد تومان فراتر رفته و در ۶ ماه گذشته بیش از ۳۷۰ میلیون دلار صادرات داشتیم افزود: به تائید بانک مرکزی در بین شرکت‌های پتروشیمی بیش از ۸۰ درصد ارز وارد کشور شده که ۲۰ درصد آن‌هم برای تعمیرات اساسی اورهال باقی‌مانده و بیش از ۵۰ درصد ارز استان مرکزی از طریق پتروشیمی شازند تأمین می‌شود.

ارز ۴۲۰۰ مهم‌ترین عامل در دلالی محصولات پتروشیمی

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی شازند تک‌نرخی شدن ارز(ارز ۴۲۰۰) که یک‌شبه انجام شد را عاملی مهم در افزایش دلالی درفروش محصولات دانست و افزود: حتی به‌جایی رسید که فروش محصولات در خارج از کشور هم تحت تأثیر قرار گرفت و از زمان تحریم‌های دوم آبان ماه گذشته فشارها به حدی زیاد شده بود که ما توان گرفتن یک کشتی هم برای فروش محصولات نداشتیم .

وی با اشاره به اینکه امروز در انبار مجموعه پتروشیمی شازند محصولی وجود ندارد گفت: این ثمره اقدامات مؤثر مجموعه است ولی در خیلی از پتروشیمی‌ها محصولاتشان مانده و دلیل آن تحریم‌های هوایی و دریایی و دیگر مسائل است.

ولدخانی در خصوص اثرگذاری تحریم‌ها درفروش محصولات بیان داشت: امروز ۱۲ کشور برای محصولات بازار پیداکرده‌ایم  و اگرچه کم است ولی در شرایط تحریم مطلوب است چراکه متأسفانه برای دور زدن تحریم‌ها تنها یک هفته می‌توان از یک روش استفاده کرد و بلافاصله روش دور زدن لو می‌رود.

وی در خصوص شایعاتی که برای مجموعه در فضای مجازی منتشر می‌شود گفت: با فشارهایی که از جاهای مختلف به این مجموعه وارد می‌شود سعی کرده‌ایم اصولی با این مسائل برخورد کنیم و به کسی باج نداده‌ایم و این مجموعه در اشتغال و جذب هیچ‌گونه رانت و سفارشی را قبول نمی‌کند و تنها مبنا آزمون و مصاحبه است و به دنبال حمایت ازهیچ حزب و گروه خاصی نیستیم و خدمت به کشور را تنها در نظر داریم.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی شازند ایجاد اشتغال ۷۵۰ نفری در مجموعه پتروشیمی شازند یک دستاورد مهم برای جلوگیری از هزاران فساد در کشور دانست و ادامه داد:  فعالیت در مسائل اجتماعی از اولویت‌های مهم است و متأسفانه ۳۵۰ معتاد در این مجموعه وجود داشته که با همت مجموعه پتروشیمی ۲۵۰ نفر از آن‌ها پاک‌شده‌اند چراکه اعتیاد جرم نیست و به کسانی که معتاد شده‌اند دو ماه مرخصی اعطاشده و حقوق هم به آن‌ها پرداخت‌شده و همچنین مسابقات ورزشی و فرهنگی برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده و حتی یک نفر هم از این مجموعه اخراج نشده ولی متقاضی زیاد است.

وی در این خصوص تصریح کرد: آگاهی کامل به مسئولیت‌های اجتماعی در مجموعه پتروشیمی وجود دارد و علیرغم اتهاماتی که بر ما وارد می‌شوند تمامی استانداردها را رعایت کرده‌ایم.

ولدخانی با اشاره به الزامات محیط زیستی عنوان کرد: هیچ واحد پتروشیمی و پالایشگاه در کشور وجود ندارد که مانند مجموعه شازند پالایش‌شده باشد و پاکی این مجموعه در حد مطلوب است و به شکل آنلاین در سیستم محیط‌زیست پالایش می‌شود.

ازنظر محیط زیستی فراتر از انتظارات حرکت می‌کنیم

وی ادامه داد: در برخی از واحدها که آلودگی برای کارگران ایجاد می‌کند بیش از ۱۲ میلیارد تومان برای رفع زیان‌های آن انجام‌شده تا آسیبی به کارگران وارد نشود و آب پساب مجموعه پتروشیمی در هیچ‌یک از روستاها ورود پیدا نمی‌کند و ازنظر محیط زیستی ما فراتر از انتظارات حرکت می‌کنیم.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی شازند در این خصوص تصریح کرد: پتروشیمی شازند امکانات مناسبی برای روستاهای اطراف ایجاد کرده و اگر حمایت‌های مجموعه پتروشیمی نبود امروز بسیاری از روستاها دچار مشکلات جدی‌ای بودند.

 وی با تأکید بر اینکه در سال گذشته بیش از یک هزار و سی‌وپنج میلیارد تومان از استان خریداری کردیم و این مبلغ بیش از بودجه یک استان است که دولت برای آن در نظر می‌گیرد گفت: همچنین دویست میلیارد تومان مالیات پرداخت‌شده و بیش از ۴۰ میلیارد تومان هزینه غذا انجام‌شده است.

صادرات محصولات پتروشیمی شازند به بیش از ۲۵ کشور

ولدخانی بابیان اینکه بیش از ۴ هزار نفر در مجموعه پتروشیمی شازند مشغول به کار هستند گفت: با اقداماتی که انجام دادیم توانسته‌ایم در بسیاری از قطعاتی که در خارج از کشور تولید می‌شده‌اند به خودکفایی برسیم و اقتصاد مقاومتی را به شکل عملیاتی در اینجا پیاده کرده‌ایم و صادرات به بیش از ۲۵ کشور هم‌اکنون در حال انجام است.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی شازند خاطرنشان کرد: با کمک نیروهای داخلی بسیاری از ظرفیت‌ها را در اینجا فعال کرده‌ایم و اراده خوبی در اینجا شکل‌گرفته که امروز مجموعه پتروشیمی شازند به‌عنوان یک الگوی برتر برای سایرین یاد می‌شود.

انتهای پیام/

 
https://dana.ir/1504319
ارسال نظر
نظرات