شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 21:15 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504335
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان مطرح کرد؛
توزیع ۲ هزار تن شکر در استان کرمان در گرو صدور مجوز/ وجود ۳۵۰۰ تن شکر در انبار کرمان
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان گفت : با صادر شدن مجوز از تهران توزیع ۲ هزار تن شکر بر اساس مصوبه جلسه تنظیم بازار در تمام استان صورت می گیرد و مشکل کمبود آن حل خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از راه آرمان، به دنبال افزایش تحریم ها علیه ایران و سخت تر شدن شرایط اقتصادی برخی کالاهای اساسی در کشور دچار کمبود شد ، از جمله این موارد می توان به گوشت و شکر اشاره کرد.

در حالی که شکر با نرخ دولتی ۳۵۵۰ تومان به یکباره با قیمتی ۱۰ هزار تومان به ازای هر کیلو به مردم عرضه می شد و موجب نارضایتی بسیاری از شهروندان شده بود.

در یک ماه گذشته با گردش در شهر کرمان شاهد کمبود شکر با نرخ دولتی و عرضه شکر با نرخ آزاد بودیم زمانی که علت را جویا می شدیم تنها یک پاسخ داده می شد و آن هم کمبود شکر در کشور بود.

در این رابطه خبرنگار راه آرمان به سراغ مجید نژاد بیگلری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان رفت تا وضعیت فعلی شکر در بازار بررسی کند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان اظهار داشت: به دنبال جلسه ای که با حضور استاندار برای تنظیم بازار برگزار گردید مقرر شد حجم وسیعی از شکر موجود در انبار در کل استان توزیع گردد.

وی افزود: در حال حاضر در کرمان ۳۵۰۰ تن شکر وجود دارد و انبار ما پر است، روز گذشته مصوب گردید با دریافت مجوز از تهران ۲ هزار تن آن در استان توزیع گردد.

نژاد بیگلری عنوان کرد: از آنجای که شکر به عنوان یک کالای تنظیم بازاری محسوب می شود برخی افراد معتمد را صنعت و معدن معرفی می کند بنابراین در بین تمامی مغازه ها شکر توزیع نمی شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان تاکید کرد: با صادر شدن مجوز از تهران توزیع ۲ هزار تن شکر بر اساس مصوبه جلسه تنظیم بازار در تمام استان صورت می گیرد و مشکل کمبود آن حل خواهد شد.

پیش از این خواجویی معاون سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان گفت: علاوه بر موجودی قبلی انبارهای ذخیره شکر  دراستان ، در آستانه سال جدید بیش از ۶۰۰ تن شکر وارد استان و در مراکز فروش توزیع شده است.

وی افزود: هیچ گونه نگرانی درباره تامین شکر مورد نیاز استان کرمان وجود ندارد و بازرسان این سازمان بر نحوه توزیع شکر با قیمت مصوب نظارت دارند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1504335
ارسال نظر
نظرات