شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 08:11 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504376
در همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در مازندان مطرح شد

افق روشن گام دوم انقلاب با روحیه جهادی توام با مقاومت/ «انقلابی‌گری» لازمه تحقق گام دوم

افق روشن گام دوم انقلاب با روحیه جهادی توام با مقاومت/ «انقلابی‌گری» لازمه تحقق گام دوم
تنها راه موفقیت و پیشرفت انقلاب در دومین چله ورود جوانان به عرصه‌های حاکمیتی و مدیریتی کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ی 40 ساله‌ی انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌سازی شده ‌است». گام دومی که باید در چارچوب «نظریه‌ی نظام انقلابی» و با «تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی» به‌سوی تحقق آرمانِ «ایجاد تمدّن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه)» برداشته شود.

*هدیه بسیار بزرگ در آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

بیانیه‌ی گام دوم انقلاب پاسخی است به چگونگی شکر نعمت عظیم انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن. بیانیه ای که یک هدیه بسیار بزرگ در آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در حق ملت بزرگ ایران و انقلاب کبیر اسلامی است.

این بیانیه با تبیین متفاوت، در عین نوآوری و خلاقیت، با بهره مندی از رویکردی تاریخی و مستند، و با روایتی زیبا و خوش ساخت از اصل انقلاب اسلامی، چالش ها، بحران ها، عبرت ها، دستاوردها و ظرفیت ها، با روند پژوهی سیر به سوی تمدن نوین اسلامی و تکیه بر شناخت مزیت های کلیدی و الزامات جهش در چله دوم انقلاب، ضمن تجویز راهبردهای اساسی، با تصریح به الزامات درونی و حفظ ساحت بیرونی، نوید بخش تحولات عمیق و گسترده ای است.
 

 

بیانیه گام دوم، نقشه‌ی راه روشنی مبتنی بر امید واقع بینانه و خوش بینی مومنانه است که در پی انتقال هوشمندانه میراث عظیم انقلاب به نسل جدید در کنار وظیفه سازی برای مسئولان و مدیران و مسئولیت آفرینی برای جوانان عزیز، رشید و شایسته تلاش می کند تا این حرکت عظیم الهی را به تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور دولت کریمه و ولایت عظمای مهدوی (عج)، متصل کند.

*جوانان، سازندگان چلّه‌ی دوم انقلاب

مخاطب این بیانیه همه هستند؛ ولی مخاطب خاص آن، جوانان عزیز و رشید و شایسته‌ی ما هستند که سازندگان چلّه‌ی دوم انقلاب و صاحبان و آفرینندگان تمدن نوین اسلامی در قرن پانزدهم خواهند بود. رهبر خردمند و جوان‌شناس و جوان‌یاور و جوان‌باور، شدیداً به جوانان جامعه دلبسته است. او یک مربی عالی‌قدر است که به‌خوبی جوان، آفاق ذهن، آرمان‌خواهی و دل‌شوره‌های او را می‌شناسد و بهتر از هر کسی، از رویش‌های عظیم انقلاب و فتح الفتوح شگفت‌انگیز انقلاب اسلامی در تربیت نسل جوانِ متفاوت باخبر است. خود ایشان فرمود من با هزاران جوان در کشور آشنا هستم و ظرفیت‌های عظیمی را که خدای متعال در این بخش به ملت ایران کرامت کرده است، می‌شناسم.

این سرمایه‌ی بزرگ، امروز در ساختار جمعیتی ما دیده می‌شود و ۳۶ میلیون جمعیت تا آستانه‌ی چهل‌سالگی، به کوری چشم دشمنان که گرفتار پیری جمعیت هستند، جامعه‌ای باطراوت و بانشاط را به رخ دشمنان می‌کشد. آقای عزیز ما روی سخن خود را با جوانان قرار ‌داد؛ زیرا دشمن هم به استحاله‌ی هویتی همین نسل دل بسته است. مسئولیت تحقق آرمان‌های انقلاب با جوان‌ها است تا حلقات افتخار ملت عزیزمان را تکمیل کنند.

*نقش مهم بسیج در شبکه روشنگری تبیین گام دوم انقلاب

از آنجایی که نقش بسیج در شبکه روشنگری و تبیین گام دوم انقلاب بسیار مهم و بی بدیل است بر همین اساس همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در راستای سلسله نشست‌های تخصصی با حضور فرمانده سپاه کربلا، جمعی از اساتید،فرهیختگان، مبلغین، ائمه جماعات ،مربیان و سرگروه های حلقه های طرح صالحین در سالن غدیر سپاه کربلا برگزار شد.

فرمانده سپاه کربلا مازندران در این همایش مهمترین اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی را دمیدن روح امید و پرهیز از انتشار ناامیدی در جامعه بیان کرد.                                                                                                             

سردار محمد حسین بابایی اظهار کرد: دشمنان ما به دنبال تخریب روح امید در جامعه با سیاه نمایی عملکرد نظام و ناامید کردن نسل جوان نسبت به آینده نظام و انقلاب هستند.

وی اضافه کرد: امروز به دلیل مشکلات اقتصادی، بیکاری به خصوص بیکاری جوانان تحصیلکرده پیش زمینه نیز برای پیشبرد برنامه ناامید سازی جامعه وجود دارد و برخی نیز با برداشت های عوامانه از این مسایل، به این کار که اهداف دشمنان نظام محسوب می شود، دامن می زنند.

*لزوم تقویت فرهنگ مقاومت

فرمانده سپاه کربلا مازندران اظهار کرد: متاسفانه این برنامه ناامید سازی جامعه تا حدودی توانست برخی سنگرها را تسخیر کند، وظیفه ما در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی این است که با برنامه‌های راهبردی و روحیه جهادی توام با مقاومت عملکرد نظام و پیشرفت‌هایی که در 40 سال اخیر داشتیم را برای مردم تبیین کنیم.

بابایی تخریب وحدت و یکپارچگی ملی و تخریب ایمان و باورهای کارساز را از دیگر اهداف دشمنان نظام جمهوری اسلامی دانست و مقابله با این هجمه را از برنامه های گام دوم انقلاب دانست و راهکار موفقیت در این عرصه را تقویت فرهنگ مقاومت دانست.

وی اضافه کرد: برنامه دشمن برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی در سال های اخیر تغییری نکرده، ولی آنها برای پیشبرد اهداف خود برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی شیوه های خود را تغییر می دهند و این برنامه ها را مرحله به مرحله تعقیب می کنند.
 

این مسئول با اشاره به پیشرفت‌های علمی، پژوهشی، نظامی و سایر زیرساخت های دیگر کشور در پس از پیروزی انقلاب اسلامی علت مخالفت دشمنان به خصوص آمریکا با جمهوری اسلامی ایران را همین پیشرفت ها در حوزه های مختلف بیان کرد و این پیشرفت‌ها را به همراه پشتیبانی مردم از نظام و وجود فرهنگ مقاومت را از عوامل بازدارنده تهاجم نظامی دشمنان به ایران دانست.

*جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه دچار رخوت و رکود نشد

فرمانده سپاه کربلا مازندران اضافه کرد: به برکت خون شهدای هشت سال دفاع مقدس و رهبری داعیانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی، کشورمان در 40 سال اخیر به پیشرفت های خوبی دست یافت و هیچ گاه دچار رخوت و رکود نشده و با روحیه شهادت طلبی و دینی جوانان راه خود را ادامه می دهد.در این نشست دکتر شبیر فیروزیان قرآن پژوه و استاد دانشگاه و دکتر حسینعلی رمضانی پژوهشگر علوم اجتماعی به بیان دیدگاههای خود پیرامون تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و چگونگی اجرایی شدن این بیانیه پرداختند.
 


رهبر انقلاب بیش از همه جوانان را مخاطب این پیام قرار داده است، یعنی فارغ از این‌که فلان مسئول یا فلان سازوکار و ساختار، مانع اصلاح و تحقق عدالت و پیشرفت در کشور است، جوانان خود احساس مسئولیت کنند، خود را مسئول پیشرفت و ساختن آینده‌ی کشور ببینند. قطعاً بخشی از این ماجرا از گذر مطالبه از مسئولین می‌گذرد، بخشی در تلاش برای اصلاح سازوکارها و ساختارها، بخشی از دل آستین بالا زدن مستقیم جوانان، بخشی هم از دل جوان‌گرایی در کشور.

چنان‌که امام دربند «م» وصیت‌نامه‌ی خویش جوانان انقلابی را در قبال منکرهای بزرگ به مطالبه از مسئولین و در صورت عدم انجام‌وظیفه آنان، جلوگیری مستقیم، فراخوانده بودند.

حتماً هم مدیران کشور باید راه را برای حضور جوانان در مدیریت‌ها فراهم کنند، هم خود جوانان تلاش کنند صلاحیت‌های لازم مسئولیت‌ها را در خویش ایجاد کنند؛ اما این جوان‌گرایی نباید به تکالب بر سر قدرت، سوءاستفاده از رانت‌های فامیلی، قدرت‌طلبی سیاسی و ارتباط با بعضی نهادها و چهره‌ها و رشد آسانسوری و بدون صلاحیت بینجامد.

عرصه‌هایی که انقلاب در آن‌ها گام‌هایی اساسی برداشت، عرصه‌هایی بود که جوانانی انقلابی، بدون مزد و منت، داوطلبانه وارد صحنه شدند و علی‌رغم همه‌ی مشکلات و سختی‌ها با تمرکز و مبارزه‌ی بی‌امان، انقلاب را پیش بردند، نظیر کاری که شهید احمدی‌روشن در زمینه‌ی هسته‌ای انجام داد. حتی یک نفر از افرادی که با رابطه و رانت و قدرت‌طلبی به صحنه آمده و مسئولیت گرفته‌اند نمی‌توان یافت که انقلاب را در حوزه‌ای خاص، جلو برده باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1504376
ارسال نظر
نظرات