شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 09:41 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504390
عدم حمایت مسئولان بخش ساحلی دلوار از هنرمندان بومی
فرهنگ و هنر بخش دلوار برای دمیدن روح نشاط و پویایی و گره گشایی و حل مشکلات به همدلی و همزبانی، اندکی حمایت مالی و بذل و توجه مقامات استانی نیاز دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل سپاس؛ فرهنگ و هنر بخش دلوار برای دمیدن روح نشاط و پویایی و گره گشایی و حل مشکلات به همدلی و همزبانی، اندکی حمایت مالی و بذل و توجه مقامات استانی نیاز دارد.

دلوار یکی از  شهرهای مهم استان  بوشهر در قدمت و پرورش فرهیختگان است؛ اما متاسفانه این روزها وضعیت ضعیف فرهنگی و هنری در این شهر چون نبود امکانات و بودجه باعث شده تا جوانان بااستعداد و هنرمند شهر لب به گلایه بگشایند،

اندک امید و نگاهی که به برنامه‌های فرهنگی اداره ارشاد و سایر نهادها اگر در سال‌های گذشته وجود داشته در شرایط کنونی به دلیل کم توجهی‌های دولت و متولیان امر در استان به یاس مبدل گشته است.

برخی از هنرمندان از کوتاهی‌های مسئولان شهرستانی و متولیان امر گلایه و شکایت دارند، اما مسئولان و دست اندرکاران حوزه فرهنگ و هنر از نبود بودجه و امکانات و اعتبارات می‌نالند.

آن هایی که نمی خواهند مسیر سرخوردگی و یاس را طی کنند و می خواهندسرنوشتشان را خودشان رقم بزنند. این شهر هیچ فضای فرهنگی ندارد و هنرمندان آن برای فعالیت های خود تنها از دو تا اتاق کوچک در مجمتع فرهنگی بهره می برند،

چهارسال از آغاز پروژه فرهنگسرای این شهر می گذرد ولی به هر دلیلی این ساختمان هرگز تکمیل نشد و در مرحله تجهیز متوقف شد و حالا تبدیل به یک مکان امن برای کارهای غیرفرهنگی چون تجمع معتادین شده است.

تئاتر هنوز جایگاه خود را در این شهر پیدا نکرده است معمولا خانواده ها اجازه حضور در این رشته را به فرزندان خصوصا دختران خود نمی دهند من و چند تن از دوستان وقتی برای اولین بار به روی صحنه رفتیم با واکنش های منفی روبه رو بودیم و قطعا زمان می برد تا این فرهنگ جا بیفتد.

باید به فرهنگ و هنر این شهر که نماد تاریخی دارد نگاه ویژه داشته باشند زیرا این شهر شهر علم و فرهنگ بوده و استعدادهای بسیار دارد و متاسفانه فقر امکانات فرهنگی جوانان آن را به مسیر نادرست هدایت می کند.

 

انتهای پیام/

https://dana.ir/1504390
ارسال نظر
نظرات