شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:57 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504427
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان:

واردات میوه های گرمسیری تنها از طریق ۴مرکز قرنطینه رسمی/مرز ریمدان به مرکز قرنطینه گیاهی مجهز شد

واردات میوه های گرمسیری تنها از طریق ۴مرکز قرنطینه رسمی/مرز ریمدان به مرکز قرنطینه گیاهی مجهز شد
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: چهارمین مرکز قرنطینه گیاهی استان در مرز زمینی ریمدان چابهار راه اندازی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامحسین تیموری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به ورود اولین محموله ۱۸تنی میوه انبه از مرز زمینی ریمدان، افزود: چهارمین مرکز قرنطینه گیاهی سیستان و بلوچستان در مرز زمینی ریمدان چابهار راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه عمده موزستان های استان در شهرستان های چابهار و کنارک است، گفت: برای جلوگیری از ورود بیماری‌های قرنطینه ای که تهدید جدی برای باغات موز می باشد، واردات موز از این مرز ممنوع و واردات رسمی موز پاکستانی در استان  فقط از مرز زمینی میرجاوه امکان پذیر است.
 

راه اندازی هفت مرکز رسمی قرنطینه خارجی در طول مرز سیستان و بلوچستان 

به گفته این مسئول، به منظور جلوگیری از ورود آفات و امراض گیاهی همراه محصولات وارداتی و مبادله کالا به خارج از کشور، هفت مرکز رسمی قرنطینه خارجی در طول مرز سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: واردات میوه های گرمسیری فقط از طریق چهار مرکز قرنطینه رسمی شامل مرکز قرنطینه مرز زمینی میرجاوه، پیشین، ریمدان و قرنطینه مرز دریایی چابهار با رعایت شرایط و ضوابط قرنطینه ای مجاز  می باشد.

وی خاطر نشان کرد:سالیانه بیش‌از ۹۰درصد انبه وارداتی به کشور از طریق مرزهای زمینی و دریایی استان انجام می شود.

گفتنی است براساس مصوبات دولت به منظور حمایت از تولیدات داخلی واردات میوه از خارج از کشور ممنوع است و میوه های گرمسیری انبه، موز، آناناس ونارگیل از این قانون مستثنی هستند.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1504427
ارسال نظر
نظرات