شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:27 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504434

سالک: «اینستکس» بازی با ایران است

نائب رئیس فراکسیون نماینمدگان ولایی اینستکس را استراتژی غرب برای بازی با ایران خواند و گفت: اینستکس گام جدیدی برای وقت کشی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام احمد سالک با اشاره به تصمیم ایران برای اجرای مرحله دوم کاهش تعهدات برجام گفت: اروپا و آمریکا بدعهد، مکار و حیله گر هستند و منافع خود را بر ملت ایران تحمیل می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با تأکید بر لزوم اجرای قانون نظارت بر اجرای برجام گفت: دولت باید از ابتدا این قانون را اجرایی می‌کرد. زمانی که جمهوری اسلامی مهلت ۶۰ روزه به اروپا داد و اروپا به تعهدات خود عمل نکرد، باید در مرحله دوم بلافاصله از برجام خارج شده و غنی سازی را افزایش می‌داد، اما جمهوری اسلامی به دلیل پایبندی به معاهدات بین المللی باز هم به اروپا فرصت داد.
 
نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اینستکس را استراتژی غرب برای بازی با ایران خواند و گفت: اروپا تلاش داشت با ارائه تئوری نفت در برابر غذا و دارو ملت ایران را تحقیر کند. جمهوری اسلامی نباید تسلیم اینستکس شود. اینستکس گام جدیدی برای وقت کشی است.
 
سالک از دولت خواست تسلیم اینستکس نشود و گفت: باید اقدامات شجاعانه، جدی و قاطعانه در مقابل تحریم‌های آمریکا و نقض برجام انجام داد.
 
عضو فراکسیون روحانیون مجلس از مقامات دولتی خواست ملت ایران را از عدم تصویب FATF و خروج از برجام نترسانند، زیرا در حال حاضر فشار حداکثری با تحریم‌ها به ملت ایران وارد شده است.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برجام نتوانست سایه تحریم‌ها را از سر ملت ایران بردارد به همین دلیل جمهوری اسلامی باید دیپلماسی انقلابی را در پیش بگیرد و غنی سازی اورانیوم با سرعت بالا آغاز شود.
 
نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی برجام را عامل فرصت سوزی خواند و گفت: علیرغم تصویب برجام و اجرای تعهدات ایران در شرایطی قرار داریم که اروپا و آمریکا تلاش دارند فروش نفت ایران را به صفر برسانند، اما مجدداً با اتخاذ دیپلماسی انقلابی، امروز فروش نفت ایران رو به رشد است.
 
وی با اشاره به اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی گفت: باید اقدام مقابله به مثل در تنگه هرمز با نفتکش‌هایی که به مقصد اروپا در حرکت هستند، انجام شود.
https://www.dana.ir/1504434
ارسال نظر
نظرات