شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 10:29 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504453
استاندار گلستان :
دولت از خسارت 1800 میلیاردی سیل گلستان  به استان داده است
استاندار گلستان با اشاره به خسارات وارده به زیر ساخت های استان، گفت: خسارت وارده به زیر ساخت ها 1800میلیارد تومان برآورد شد، که 393 میلیارد تومان از سوی دولت به استان ارائه شد که تا کنون 250 میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گلستان ما ؛ هادی حق شناس شامگاه 25 تیر در گفتگوی زنده با برنامه تیتر امشب شبکه سراسری خبر که با حضور دکتر تابش رئیس بنیاد مسکن کشور برگزار شد، تصریح کرد: پرونده 15 هزار واحد مسکونی تعمیری و احداثی به بانک ها معرفی شده اند که از این تعداد برای 7 هزار پرونده عقد قرارداد صورت گرفته است.

وی افزود: عملیات آواربرداری برای 1533 واحد ، پی کنی برای 2600 واحد، فنداسیون برای 1100 واحد انجام شده و همچنین تعمیرات 3 هزار واحد مسکونی به پایان رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: برای خانه هایی که در حریم رودخانه ها بوده اند و به آنها اجازه ساخت داده نشده از محل زمین های دولتی ، زمین ارائه می شود و یا اگر مکانی را مد نظر داشته باشیم که مشکلی نداشته باشد برای آنها پروانه ساخت صادر خواهد شد.

استاندار گلستان یادآور شد: چنانچه مالکین واحد های تعمیری درخواست احداث داشته باشند، استقبال خواهیم کرد چرا که برای ما استحکام بنا از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکتر حق شناس با اشاره به 22 واحد آموزشی که در سیل آسیب دیده اند و نیازمند بازسازی هستند، گفت: عملیات احداث 11 واحد 3 کلاسه با حضور وزیر آموزش و پرورش کلنگ آن بر زمین خورد آغاز شده و تا مهر ماه به بهره برداری می رسد .

وی ادامه داد: همچنین 11 مدرسه 6 کلاسه نیز با همکاری دولت و خیرین در حال ساخت هستند که البته مهر ماه به بهره برداری نخواهند رسید اما تدابیر لازم برای امکان تحصیل دانش آموزان اندیشیده شده است.

استاندار گلستان با اشاره به خسارات وارده به زیر ساخت های استان، گفت: خسارت وارده به زیر ساخت ها 1800میلیارد تومان برآورد شد، که 393 میلیارد تومان از سوی دولت به استان ارائه شد که تا کنون 250 میلیارد تومان آن تخصیص یافته و بیشتر صرف لایروبی رودخانه ها و مرمت بخش های برش خورده جاده ها خواهد شد.

انتهای پیام /

 

https://dana.ir/1504453
ارسال نظر
نظرات