شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 10:30 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504458
بررسی ضروریات پارک‌های محله‌ای گرگان
رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر گرگان گفت : افزایش فضاهای بازی در پارک‌های محلات، زیباسازی جداره پارک‌ها، تامین روشنایی، احداث آبخوری‌های مناسب، جانمایی درست و فضای سبز زیبا از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید در پارک‌های محلات مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ بحث و بررسی درخصوص پارک‌های محله‌ای سطح شهر گرگان و نقاط ضعف و قوت موجود در این حوزه طی هفتاد و ششمین جلسه کمیسیون توسعه، عمران، حمل و نقل شهری و معماری و شهرسازی در دستور کار قرار گرفت.

سید محمد مرتضوی رئیس کمیسیون توسعه و عمران با بیان اینکه پارک‌های محلات و فضاهای بازی کودکان به‌عنوان یکی از مکان‌های مهم شهری باید مورد توجه باشد، گفت: در پارک‌های بازی در ابتدا باید وسایل پرطرفدار و کم‌طرفدار بر اساس نظرسنجی از شهروندان مورد ارزیابی قرار گرفته و نسبت به رفع نواقص در این خصوص اقدام شود.

مرتضوی با بیان اینکه از مهم‌ترین مسائلی که در فضاهای سبز و پارک‌ها باید لحاظ شود آشنایی با ضوابط، قوانین و استانداردها است، گفت: بی‌توجهی به این ضرورت می‌تواند بهترین طرح‌ها را ناکارآمد کند و بهترین ایده‌ها را رد کند.

وی افزود: افزایش فضاهای بازی در پارک‌های محلات، زیباسازی جداره پارک‌ها، تامین روشنایی، احداث آبخوری‌های مناسب، جانمایی درست و فضای سبز زیبا از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید در پارک‌های محلات مورد توجه قرار بگیرد.

این عضو شورای شهر گرگان با بیان اینکه مبنای ایجاد و توسعه پارک‌های محله‌ای تحقق نیاز تفریحی شهروندان است، ادامه داد: رفع خطر و موانع از پارک‌ها به ویژه در محوطه‌های بازی کودکان و نصب وسایل بازی و ورزشی مناسب برای بزرگسالان نیز از موضوعاتی است که در این خصوص باید مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون توسعه، عمران، حمل‌و‌نقل شهری و معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه توسعه و راه‌اندازی پارک‌های محله‌ای از برنامه‌های دارای اولویت شهرداری است، افزود: با توسعه فضای سبزشهری و ایجاد پارک‌های محله‌ای امکان برخورداری بیشتر شهروندان از فضای سبز فراهم و کمبود فضای سبز شهری جبران می‌شود.

انتهای پیام /

 

https://dana.ir/1504458
ارسال نظر
نظرات