شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 12:00 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504478
مؤسس خانه فرهنگ و هنر ریشا:
می‌خواهیم سنت‌های قدیمی بوشهر را احیا کنیم
موسس خانه فرهنگ و هنر ریشا گفت: تفاوت خانه فرهنگ و هنر ریشا با دیگر خانه های فرهنگ در بوشهر این است که ما می‌خواهیم سنت‌های قدیمی بوشهر را که از یادها رفته است در بین مردم احیا کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرجان راود شیری مؤسس خانه فرهنگ و هنر ریشا در گفتگو با سپاس گفت: ریشا ازجمله اسم‌های قدیمی بوشهر است که اولین بار آقای یاراحمدی پژوهش‌گر و تاریخ‌دان بوشهری ریشا را یکی از نام‌های قدیمی بوشهر در کتاب‌های خود نام‌برده است.

 
وی اظهار کرد: این خانه فرهنگ زیر نظر سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری است و تا کنون کمک های زیادی  به مجموع ما کرده اند.
 
مؤسس خانه فرهنگ و هنر ریشا بابیان اینکه این موسسه صرفاً برای تشکیل کلاس‌های آموزشی ایجاد نشده است اظهار کرد: تفاوت این آموزشگاه با آموزشگاه‌های دیگر این است که ما می‌خواهیم سنت‌های قدیمی بوشهر را که از یادها رفته است در بین مردم احیا کنیم.
 
مرجان راود شیری در خصوص برنامه‌های خود در خانه فرهنگ و هنر ریشا اشاره کرد: ما در این خانه فرهنگ از بزرگان ادبی دعوت کنیم و افراد را شناسایی کنیم که در این مجموع با ما همکاری کنند.
 
وی در خصوص مراسمات سنتی بوشهر گفت: مراسم قاشق زنی، مراسم سنتی چهارشنبه‌سوری و مراسمات سنتی دیگه ای که در بوشهر برگزار می‌شود است و اکنون قطع‌شده ما می‌خواهیم احیا کنیم.
 
 
مؤسس خانه فرهنگ و هنر ریشا اظهار کرد: ما می‌خواهیم در این خانه فرهنگ سنت‌های قدیمی را به کودکان و نوجوانان آشنا کنیم و وقتی‌که این اتفاق افتاد به‌صورت خودکار انگیزه‌ای می‌شود برای این افراد تا هرکدام در منطقه‌ای که زندگی می‌کنند این سنت را احیا کنند.
 
مرجان راود شیری از کیفیت آموزشی در این خانه فرهنگ اشاره کرد و گفت: در این مجموع کیفیت و سطح آموزش بسیار برای ما با اهمیت است و ما اگر چهل نفر را با سطح آموزش و یادگیری بالا از آموزشگاه بروند خیلی برایمان با ارزش‌تر از آن است که ۱۰۰ نفر را با بی‌کیفیت‌ترین آموزش ازاینجا بروند.
 
وی در خصوص فعالیت‌های خانه فرهنگ هنر ریشا افزود: ما در همه حوزه‌های هشت‌گانه هنر ازجمله هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، هنرهای سینمایی، هنرهای موسیقی، هنرهای سنتی، هنرهای صنایع‌دستی، فعالیت‌های چندرسانه‌ای و معماری و شهرسازی فعالیت می‌کنیم.
 
راود شیری از برگزاری تورهای بوم گردی خبر داد و گفت: ما برای آشنا کردن بیشتر مردم باسنت های بوشهر در نظر داریم تورهای بوم گردی و بازدید از مکان‌های تاریخی را برگزار کنیم.
 
 
وی خاطرنشان کرد: ۵ کلاس رایگان برای همه رده سنی در این آموزشگاه در نظر گرفته است.
 
مرجان راود شیری اظهار داشت: ما یک مجموعه‌ای از خانه بازی، پیش‌دبستانی، فرهنگ‌سرا و خانه طبیعت است.
 
مؤسس خانه فرهنگ و هنر ریشا بابیان اینکه ما از افراد بی‌بضاعت و کم‌بضاعت هم حمایت می‌کنیم تصریح کرد: هیچ‌کس به خاطر شرایط مالی از هنر فاصله نگیرد و هر کس که شرایط مالی مساعدی هم ندارد ما از آن‌ها حمایت می‌کنیم.
 
وی اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های خواص این مجموع صرفاً کسب درآمد مالی نبوده بلکه برای فرهنگ‌سازی ایجادشده است.
 
مرجان راود شیری گفت: من در یک خانواده کاملاً فرهنگی هستم و به هم دلیل علاقه زیادی به کارهای فرهنگی و هنری دارم و دوست دارم برای شهر زیبایم بوشهر کارکنم.
 
مؤسس خانه فرهنگ و هنر ریشا اشاره کرد: ما در این خانه فرهنگ هیچ‌گونه کار حزبی انجام نخواهیم داد و هیچ علاقه‌ای هم برای حضور در مسائل سیاسی ندارم.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1504478
ارسال نظر
نظرات