شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:13 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504482

اوقات فراغت در قبضه شبکه های اجتماعی/ تابستان بستری برای خلاقیت و نوآوری است

اوقات فراغت در قبضه شبکه های اجتماعی/ تابستان بستری برای خلاقیت و نوآوری است
در حالی اوقات فراغت بستری مناسب برای شکوفایی استعداد، مهارت و توانایی افراد به شمار می رود که این روزها شبکه های اجتماعی حرف اول را در سپری کردن ایام فراغت می زنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، گشت و گذار در دنیای مجازی، زیر و رو کردن شبکه های اجتماعی، لایک و چت کردن با دیگران در حالی حرف اول را در سپری کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان می زند که والدین از این روند خوشایند نیستند.

یادش بخیر چند سال پیش پایان امتحانات خرداد ماه آغازی برای حضور در کلاس های ورزشی، هنری، فنی، آموزشی و ... بود امروزه اما تحقیقات نشان می دهد که بیش از 44 درصد جوانان و نوجوانان اوقات فراغت خود را با ورود به فضای مجازی و استفاده از اینترنت، 35 درصد با بازی های رایانه ای و گوش دادن به موسیقی و کمتر از 17 درصدشان با استفاده از تلویزیون و برنامه های آن اوقات فراغتشان را سپری می کنند.

آنچه در این بین زمینه نارضایتی والدین را فراهم کرده اما ارسال مطالب، تصاویر و کلیپ های متفاوت فارق از در نظر گرفتن رنج سنی افراد است که برای کنترل این فضا والدین آگاهی چندانی نداشته و نیازمند آموزش سواد رسانه ای هستند چرا که این روزها خشونت، نارضایتی از زیبایی و اندام، دوستان ناباب، جدایی عاطفی، بددهنی و داد و فریاد و ... از جمله دستاوردهای بطالت وقت جوانان و نوجوانان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است.
 
فرهنگ کسب فن و مهارت در جامعه فراگیر شود
خداداد اولیایی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان در این خصوص در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه فصل تابستان بهترین فرصت برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در قالب برنامه های آموزشی، هنری، مهارتی، ورزشی و ... است، گفت: در این ایام می توان بستری مناسب را برای شکوفایی استعداد، خلاقیت، مهارت و توانایی ها افراد فراهم کرد که در این راستا افراد از 15 سال به بالا می توانند در دوره های مهارتی فنی و حرفه ای شرکت کنند که پس از کسب مهارت و قبولی در آزمون کتبی و عملی گواهینامه مهارتی نیز ارائه می شود.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ کسب فن و مهارت در جامعه فراگیر شود، ادامه داد: هم اکنون در تمامی رشته های آی تی، کشاورزی، خدمات، صنایع دستی و ... اقدام به مهارت آموزی افراد می شود.

گفتنی است کانون پرورش فکری استان نیز در این روزها سعی در فراگیری تازه‌های فرهنگی، هنری، ادبی، پژوهشی و علمی به کودکان دارد تا تابستانی شاد و پربار را برای افراد رقم بزند.

 انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1504482
ارسال نظر
نظرات