شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:11 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504503
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی:

برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن در اراک/هدف برگزاری مسابقات فرهنگ‌سازی است

برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن در اراک/هدف برگزاری مسابقات فرهنگ‌سازی است
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: چهل و دومین دوره از مسابقات استانی قرآن کریم با حضور ۱۸۶ شرکت‌کننده در اراک برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت‌الاسلام سعید عطااللهی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، در گفتگو با دیار آفتاب؛گفت: چهل و دومین دوره از مسابقات استانی قرآن کریم جمعه ۲۸ تیرماه از ساعت ۹ الی ۱۹، در محل دانشگاه فرهنگیان پردیس واقع در شهرک قائم اراک برگزار می‌شود.

عطااللهی افزود: این مسابقات با حضور ۱۸۶ نفر از عاشقان و حافظان قرآن کریم برگزار که از این تعداد ۹۷ نفر خانم و ۸۹ نفر آقا شرکت دارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه بیان کرد: این مسابقات در رشته حفظ، تحقیق، ترتیل، اذان و دعاخوانی برگزار می‌شود و افراد برگزیده به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند.

وی در خصوص تعداد افراد راه‌یابی شده به مرحله استانی اظهار کرد: در رشته تحقیق ۲۶ شرکت‌کننده و با حضور ۱۴ نفر آقا و ۱۲ نفر خانم، رشته ترتیل ۳۰ شرکت‌کننده با حضور ۱۳ نفر آقا و ۱۷ نفر خانم، رشته اذان با حضور ۱۳ شرکت‌کننده آقا، دعاخوانی ۳۴ شرکت‌کننده با حضور ۱۵ نفر آقا و ۱۹ نفر خانم، حفظ ۵ جزء ۲۳ شرکت‌کننده با حضور ۶ نفر آقا و ۱۷ نفر خانم، حفظ ۱۰ جزء ۲۷ شرکت‌کننده با حضور ۶ نفر آقا و ۲۱ نفر خانم، حفظ کل ۱۸ شرکت‌کننده با حضور ۷ نفر آقا و ۱۱ نفر خانم شرکت دارند.

عطااللهی تصریح کرد: درمجموع این رقابت‌ها توسط ۲۷ داور و با حضور ۵ داور بومی و ۱۷ داور غیربومی از استان‌های تهران، قم و کاشان و با سرپرستی احمد ابوالقاسمی از داوران مطرح بین‌المللی و کشوری داوری می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی برگزاری مسابقات قرآنی را یکی از راه‌های نزدیکی و انس بیشتر خانواده‌ها با این کلام الهی دانست و خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری مسابقات فرهنگ‌سازی و ایجاد اقبال به سمت کلام الهی و نشان دادن این است که قرآن می‌تواند مدیریت زندگی افراد را در دست گیرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1504503
ارسال نظر
نظرات