شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:21 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504553
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان خبر داد؛
رشد 5 درصدی بیمه شدگان در سال جاری/ معوقه 700 میلیارد تومانی کارفرمایان به سازمان تأمین اجتماعی
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به شعار سال "رونق تولید" گفت : کارفرمایان بالغ بر 700 میلیارد تومان بدهی معوقه به سازمان تامین اجتماعی دارند که 30 درصد جرائم آنان می تواند به رونق تولید کمک شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ علی حسینی محمدآباد مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان صبح امروز طی نشست خبری به مناسبت هفته تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی امروز به عنوان بزرگترین بیمه کشور را دارا است که 42 میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی می باشد.

وی گفت : بیش از 3 میلیون خانوار مستمری بگیر و بالغ بر 1میلیون و 200 هزار نفر کارفرما به عنوان شریک بزرگ سازمان مطرح هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی با بیان اینکه استان کرمان رشد 12 درصدی بیمه ای نسبت به سال گذشته را داشته است، افزود: یک میلیون و 400 هزار نفر از جمعیت استان کرمان به لحاظ بیمه ای تحت پوشش بیمه قرار دارند که بالغ بر 50 هزار نفر کارفرما نیز همکاری دارند .

حسینی همچنین به کارگاه های تامین اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: در 50 هزار کارگاه بالغ بر 320هزار نفر بیمه شده اجباری، 150 هزار نفر بیمه توافقی و 470 هزار نفر بیمه شده اصلی تحت پوشش سازمان قرار دارند.

وی عنوان کرد: 110 هزار خانوار تحت پوشش بیمه قرار دارند که 7 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه در سال جاری شاهد رشد 5 درصدی بیمه شدگان استان کرمان بودیم، اذعان داشت: 2 هزار میلیارد تومان تعهدات بلند مدت بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت پرداخت شده است.

حسینی تصریح کرد: یکی از بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حسابی آنان است که اگر کارفرمایان از تاریخ 13 خرداد ماه الی 13 مرداد ماه برای تسویه حساب به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنند از تخفیف ویژه برخوردار خواهند بود.

وی با اشاره به شعار سال "رونق تولید" گفت : کارفرمایان بالغ بر 700 میلیارد تومان بدهی معوقه به سازمان تامین اجتماعی دارند که 30 درصد جرائم آنان می تواند به رونق تولید کمک شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان افزود: کارفرمایان می توانند به صورت تقسیط برای پرداخت بدهی خود از 100 درصد بخشودگی برخوردار شوند.

حسینی به محقق شدن طرح خدمات غیرحضوری نور بخش اشاره کرد و بیان داشت: 50 هزار کارفرمای استان بالغ بر 96 درصد لیست بیمه خود را به‌صورت غیرحضوری تحویل می‌دهند.

وی ادامه داد: سال گذشته بیش از 900 هزار لیست بیمه به‌صورت غیرحضوری پرداخت شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه انتقال بیمار و درمان و سایر تعهدات کوتاه مدت و صدور دفترچه به صورت غیر حضوری را از گام های مهم در مطالبات خاص مردمی برشمرد.

حسینی عنوان کرد: هر کس سابقه حق پرداخت بیمه را داشته باشد سوابق بیمه او از شعبه ای به شعبه دیگر بدون حضور بیمه شده از طریق سامانه الکترونیکی انجام می پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: سازما تامین اجتماعی در استان کرمان 26 شعبه اصلی، 16 شعبه اقماری و 12 کارگزاری دارد که به بیمه شدگان و کارفرمایان ارائه خدمات می نماید.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: در سال گذشته سازمان تامین اجتماعی کرمان در بین سایر استان‌های کشور رتبه اول را کسب کرد و با بیش از 8 هزار امتیاز از شاخص‌های مختلف مورد تقدیر قرار گرفت.

حسینی اذعان داشت: 3 هزار و 650 نفر در استان کرمان در حال حاضر مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که هر ماهه به حساب آنها واریز می‌شود .

وی همچنین به بیمه شدگان قالیبافی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر در استان کرمان 15 هزار و 700 نفر دارای بیمه قالی باقی و صنایع دستی شناسه دار هستند.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1504553
ارسال نظر
نظرات