شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504587
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کرمانشاه مطرح کرد
ارائه ۷۲۴ هزار نفر- ساعت آموزش فنی‌وحرفه‌ای به کرمانشاهی‌ها
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از ارائه ۷۲۴ هزار نفر- ساعت آموزش فنی‌وحرفه‌ای به متقاضیان در این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یاور محمدی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: سن ارائه آموزش در مراکز فنی و حرفه ای استان بالای ۱۵ سال است و برای متقاضیان ۱۲ تا ۱۵ ارائه آموزش تنها با رضایت والدین انجام می‌شود.

وی افزود: در مراکز خصوصی و دولتی فنی و حرفه ای آموزشهای مختلف در بخش خدماتی، کشاورزی، صنعت، فرهنگ و هنر ارائه می شود که در سطح استان کرمانشاه بخش خدمات به ویژه در مشاغل آرایشگری و کامپیوتر و در فرهنگ و هنر خیاطی و صنایع دستی بیشترین متقاضی را دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه بیان کرد: همچنین رشته های مربوط به بخش های کشاورزی و صنعت در سطح آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای چندان مورد استقبال نیست اما در بخش دولتی در میان بخش صنعت رشته های مکانیک و برق بیشترین متقاضی را دارد.

این مسئول با بیان اینکه ساعت آموزش از ۸۰ ساعت تا ۹۰۰ ساعت متفاوت است عنوان کرد: میانگین آموزش های ارائه شده در مراکز فنی و حرفه ای از یک تا ۹ ماه به طول می‌انجامد و هزینه‌ها نیز دولتی است به گونه ای که تنها هزینه ثبت‌نام که مبلغ ناچیزی است اخذ می شود.

محمدی با اعلام اینکه کلاس های کارگاه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود، گفت: آموزشهای مذکور در ۲۴۰ آموزشگاه بخش خصوصی، پنج مرکز فنی و حرفه ای شهرستان کرمانشاه و در سطح هریک از شهرستانهای استان نیز در یک مرکز فنی و حرفه ای ارائه می شود.

وی با تاکید بر اینکه آموزشها در هر شهرستان بسته به نیاز متقاضیان متفاوت است عنوان کرد: در بخش دولتی در سال گذشته متعهد به ارائه ۳ میلیون و سه هزار نفر ساعت آموزش بودیم که عملکرد این بخش در سال گذشته ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر ساعت و بر اساس نفر دوره ۲۲ هزار نفر بوده است همچنین تعهد امسال بخش دولتی ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ساعت است که تاکنون ۷۲۴ هزار نفر ساعت و ۵۷۲۰ نفر دوره انجام شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در بخش خصوصی عملکرد سال گذشته ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار نفر ساعت و ۱۶ هزار و ۸۲۴ نفر دوره بوده امسال نیز ۴۶۱۰ نفر دوره و یک میلیون و ۱۵۲ هزار نفر ساعت عملکرد بخش خصوصی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اجباری شدن گذراندن حداقل یک مهارت برای دانش‌آموزان تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش منعقد شده بر همین مبنا شرایط ارائه آموزشهای مهارتی در دوره دبیرستان فراهم شده است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1504587
ارسال نظر
نظرات