شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504593
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:

1447 کارورز به بنگاه‌های اقتصادی لرستان معرفی شد

1447 کارورز به بنگاه‌های اقتصادی لرستان معرفی شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 1447 نفر در قالب طرح کارورزی به بنگاه‌های اقتصادی استان لرستان معرفی‌شده است که بسیاری از آن‌ها جذب بازار کارشده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سفیر افلاک، علی آشتاب ظهر امروز در جلسه شورای اشتغال که در فرمانداری بروجرد برگزار شد با اشاره به طرح کارورزی اظهار داشت: جمعیت فارغ‌التحصیلان بیکار در استان، گویای فقدان مهارت فارغ‌التحصیلان است؛ در هر آگهی سابقه کار مطرح است و برای پر کردن این خلأ تلاش شده تا فارغ‌التحصیلان بعد از دانشگاه در یک‌رشته مهارت لازم را کسب کنند و ارتباط بین نیروهای کار، دانشگاه و صنعت برقرار شود و با این اقدام نیروها زودتر جذب بازار کار می‌شوند.

 

وی افزود: در طرح‌های اجرایی برای اشتغال در کشور، نیروها با قوانین کار، محیط کار، مهارت‌های موردنیاز آشنا می‌شوند و با داشتن این مهارت‌ها سریع‌تر از بیکاری رها پیداکرده و مشغول به کار می‌شوند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: در طرح‌های ارائه‌شده از سوی دولت و ایجاد اشتغال، مشوق‌هایی برای کارفرمایان در نظر گرفته‌شده و برای دوره‌های آموزشی هزینه‌هایی از سوی دولت پرداخت می‌شود و علاوه بر این پرداخت بیمه نیروی کار از سوی دولت به مدت مشخص‌شده نیز پرداخت می‌شود.

 

وی سن افراد کارورز را بین ۲۰ تا ۳۵ سال برشمرد و گفت: در کارورزی سال گذشته استان لرستان جزء استان‌های موفق بوده و هزار و ۴۴۷ نفر به بنگاه‌های اقتصادی معرفی‌شده است که بسیاری از آن‌ها جذب بازار کارشده‌اند.

 

آشتاب بیان کرد:  طرح‌های ارائه‌شده برای اشتغال نیروهای بیکار، فرصتی است که فعالان بخش‌های اقتصادی، کشاورزی و خدماتی از این فرصت استفاده کنند و ضعف مهارتی را پوشش دهند و علاوه بر این ارتباط بین صنعت و دانشگاه ایجاد می‌شود.

 

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان بروجرد خاطرنشان کرد: بروجرد در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و با توجه به اینکه اشتغال به مهم‌ترین دغدغه تبدیل‌شده است و با این طرح‌ها آمار اشتغال بالا و از بیکاری کاسته می‌شود.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به طرح یارانه دستمزد اظهار داشت: طرح دوم یارانه دستمزد است که موضوع مشوق برای کارفرمایان بوده و با این طرح، فضای کسب‌وکار بهبود خواهد یافت ولی این کار نیازمند اطلاع‌رسانی لازم است؛ بروجرد ظرفیت جذب 50 درصد طرح‌های ارائه‌شده برای اشتغال در استان را دارد و باید تلاش کرد تا این طرح‌ها باهدف مشخص اجرایی شده و جوانان جذب بازار کار شوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1504593
ارسال نظر
نظرات