شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:36 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504611

افزایش سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان/ دمای هوا در شمال استان به حدود ۵۰ درجه می رسد

افزایش سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان/ دمای هوا در شمال استان به حدود ۵۰ درجه می رسد
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان از تدلوم وزش باد در منطقه سیستان خبر داد و گفت: با توجه به کاهش شدت جریانات شمالی انتظار می رود در روزهای پیش رو دمای هوا در برخی نقاط شمال استان به محدوده 50 درجه برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا آزادمنش در گفت و گو با عصرهامون، با اشاره به تداوم افزایش سرعت وزش بادهای 120 روزه تا روز جمعه، گفت: از شنبه سرعت وزش بادهای شمالی در منطقه سیستان افزایش می یابد و در نقاط مستعد منجر به خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می شود.

وی افزود: همچنین بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی امروز و فردا در نیمه شمالی استان افزایش نسبی دما رخ می دهد و گرمای هوا تا اوایل هفته آینده ماندگار خواهد بود.

کارشناس هواشناسی استان در ادامه از تداوم جریان های موسمی در نیمه جنوبی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: از امروز تا پایان هفته در نیمه جنوبی، برخی نقاط سواحل و ارتفاعات نواحی مرکزی استان شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق، صاعقه و وزش باد شدید لحظه ای مهیا است.

وی با بیان اینکه عمده ریزش های سامانه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رخ می دهد، تصریح کرد: جهت جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد صاعقه و جاری شدن سیلاب موقت توصیه می شود شهروندان از تردد و استقرار در مناطق مرتفع و حاشیه مسیل ها و رودخانه های فصلی خودداری کنند.

وی در ادامه در باره شرایط جوی جنوب استان نیز اظهار کرد: در 24 ساعت  آینده در سواحل جنوب استان باد و گردوخاک رخ می دهد.

به گفته این کارشناس هواشناسی دریای عمان به ویژه در بخش های شرقی مواج و متلاطم پیش بینی می شود و شرایط دریا برای عملیات دریایی مناسب نیست.

آزادمنش در پایان تصریح کرد: اگرچه ارتفاع موج از فردا کاهش می یابد اما همچنان دریا بویژه در نواحی شرقی مواج خواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1504611
ارسال نظر
نظرات