شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 17:50 منتشر شده در مورخ: 1398/04/26 شناسه خبر: 1504639
ریزش قیمت‌ها در بازار طلا، سکه و ارز؛

سقوط قیمت سکه به کانال 3 میلیون تومان/ احتمال افزایش متقاضیان فروش طلا طی روزهای آتی

سقوط قیمت سکه به کانال 3 میلیون تومان/ احتمال افزایش متقاضیان فروش طلا طی روزهای آتی
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران از ریزش قیمت‌ها در بازار ارز، سکه و طلا طی روز جاری خبر داد و گفت: با ریزش یک‌باره قیمت‌ها در بازار، سیل مراجعه کنندگان به بازار برای فروش طلا و سکه برای جلوگیری از زیان بیشتر، افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، ما از ریزش قیمت‌ها در بازار ارز، سکه و طلا طی روز جاری خبر داد.

وی افزود: این سقوط در قیمت‌های بازار به‌ نظر من دو علت دارد که علت اول که بیشتر موافق با آن هستم کاسب‌کار بودن خود دولت است که چنین برنامه‌ای را پیاده کرده است تا بدین ترتیب آن میزان از ذخایری را که به صورت بی رویه به ضرب سکه پرداخته است، جایگزین کند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران خاطرنشان کرد: طرف دوم این قضیه ممکن است به سازش‌های پشت پرده‌ای برگردد که الآن دارد اینگونه خود را بروز می‌دهد.

نصیری با بیان اینکه بازار با رکود مفرط مواجه شده است؛ متذکر شد: ما در حال حاضر، اصلا متقاضی نداریم؛ حتی برای طلای آب شده، متفرقه و غیره؛ مردم اعتمادشان به بازار را از دست داده‌اند.

وی افزود: مردم عادی که تمام پس اندازشان را به خرید طلا و سکه اختصاص دادند، ظرف مدت 4 روز با کاهش قیمت 60 تا 70 تومانی هر گرم طلا و 300 هزار تومانی هر مثقال طلا با زیان مواجه شده‌اند و این موجب بی اعتمادی‌شان به بازار پر نوسان طلا شده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران عنوان کرد: دلار هم طی روز جاری دچار ریزش شد و در حالیکه روز گذشته با قیمت 11 هزار و 750 در معاملات خرید و فروش شد، طی روز جاری با نرخ 11 هزار و 200 تومانی به مرز 11 هزار تومان نزدیک و نزدیک‌تر شد.

این فعال صنفی با سابقه بازار طلا در استان تصریح کرد: با ریزش یک‌باره قیمت‌ها در بازار، سیل مراجعه کنندگان به بازار برای فروش طلا و سکه برای جلوگیری از زیان بیشتر، افزایش پیدا خواهد کرد.

نصیری قیمت هر گرم طلا را طی روز جاری، 374 هزار تومان و هر مثقال طلا را یک‌میلیون و 600 هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت سکه امامی با سقوط به زیر 4 میلیون تومان به سه میلیون و 915 هزار تومان رسید.

وی ادامه داد: امروز نیم سکه با قیمت دو میلیون و 50 هزار تومان و ربع سکه با قیمت یک میلیون و 240 هزار تومان خرید و فروش شد.

عضو هیئت رئیسه اتحادیه طلا و جواهر فروشان مرکز مازندران یادآور شد: حباب سکه که طی سال‌جاری مرز 500 هزار تومان را در نوردیده بود، اکنون به کمتر از 350 هزار تومان رسیده است و قیمت‌ها واقعیتر شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1504639
ارسال نظر
نظرات