شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:48 منتشر شده در مورخ: 1398/04/27 شناسه خبر: 1504718
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس:

اقدام دولت علیه رسانه ملی قابل توجیه نیست/ نمایندگان هفته آینده در صحن علنی به اقدام دولت واکنش نشان می دهند

اقدام دولت علیه رسانه ملی قابل توجیه نیست/ نمایندگان هفته آینده در صحن علنی به اقدام دولت واکنش نشان می دهند
کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: دولت باید نقاط ضعفی که در آن بیان شده است را به عنوان بازخورد اجتماعی که مردم آن را پذیرفته اند جبران کند نه اینکه بودجه رسانه ملی را قطع کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص عدم تخصیص بودجه به صدا و سیما در سه ماه دوم به دلیل پخش سریال گاندو گفت: در شأن دولت این نیست که بخواهد مقابله به مثل کند.

وی با بیان اینکه  هر موضوعی که بتواند رضایتمندی عمومی را به دنبال داشته باشد باید در کشور تقویت شود حتی چنانچه مخالف نظر و ذائقه ما باشد، عنوان کرد: مسئله ای که مردم از آن استقبال کردند و بازتاب خوبی را در سطح عمومی جامعه داشته است باید تقویت شود.

این مقام مسئول افزود: واقعیت های ملموس جامعه در قالب سریال گاندو به نمایش گذاشته شده است؛ فلذا دولت باید نقاط ضعفی که در آن بیان شده است را به عنوان بازخورد اجتماعی که مردم آن را پذیرفته اند جبران کند نه اینکه بودجه  رسانه ملی را قطع کند.

کمالی پور تأکید کرد: مطمئنا چنانچه دولت قطع بودجه و یا هر اقدام دیگری را در این راستا علیه صدا و سیما انجام دهد قابل توجیه و پذیرش نیست و دولت باید این مسئولیت را به عهده گیرد که حداقل خسارت های مرتبط با این موضوع متقبل می شود.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از سوی دیگر دولت باید از مردم عذرخواهی کند؛ چرا که مسئله ای که مورد اقبال مردم قرار گرفته است را نمی توان از آنها منع کرد و ما باید نقاط ضعف را در قالب هایی که امکان دارد به جامعه معرفی کنیم و در صدد رفع انها برآئیم.

وی با تأکید بر اینکه مقابله به مثل کردن جایگاه قابل پذیرشی در نزد انظار عمومی ندارد، اظهار کرد: مطمئنا یکی از رسالت ها و مسئولیت هایی که دولت عهده دار است این است که باید در قبال خواسته های مردم تمکین کند و مسئولیت پذیر باشد.

این مقام مسئول افزود: وقتی مسائل و ناهنجاری هایی در جامعه پیش می آید اولین مجموعه ای که باید پیش قدم دولت به عنوان قوه اجرائیه است و نادیده گرفتن مسائل مردم کار درستی نیست.

کمالی پور با بیان اینکه تعداد زیادی از نمایندگان مجلس طی بیانیه ای از پخش سریال گاندو تقدیر کردند در خصوص اقدامات احتمالی مجلس در صورت عدم تخصیص بودجه به رسانه ملی خاطر نشان کرد: در صورت اقدام دولت در این زمینه ممطئنا بی بازتاب نخواهد بود و نمایندگان هفته آینده اعتراضاتی را در صحن علنی مجلس نسبت به این موضوع خواهند داشت و اقدامات لازم در این باره به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1504718
ارسال نظر
نظرات