شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:57 منتشر شده در مورخ: 1398/04/27 شناسه خبر: 1504735
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان:
استفاده ازظرفیت مرزهای خاکی برای واردات دام زنده/ حجم بالای واردات به کوهک سراوان اختصاص یافت
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان از واردات دام زنده از طریق مرزهای خاکی به استان خبر داد و گفت:حجم بالای واردات به مرز کوهک سراوان اختصاص یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی حسینی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص واردات دام زنده به استان از ابتدای سال تاکنون افزود: در این مدت 38 هزار و 221 راس دام سبک و سنگین در استان وارد شده که از این میزان 14 هزار و 296 راس گاو و گوساله، 21 هزار و 71 راس گوسفند و بز و 2 هزار و 854 نفر شتر می باشد.

 وی بیان کرد: این میزان دام از مرزهای موجود در شهرستان های سراوان، هیرمند و چابهار وارد استان و به سایر نقاط کشور ارسال شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان ادامه داد: در طی این مدت از مرز کوهک سراوان 14 هزار و 296 راس گاو و گوساله و همچنین 2 هزار و 667 نفر شتر وارد شده است.

به گفته این مسئول، با توجه به حجم بالای واردات از مرز کوهک سراوان که بیش از 80 درصد دام وارداتی استان در این چندساله اخیر را به خود اختصاص داده اهمیت قرنطینه ای دام در این شهرستان به لحاظ  کنترل بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام مهم و در دستور کار است.

حسینی در ادامه به واردات دام زنده از شهرستان هیرمند اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون چهار هزار و 832 راس گوسفند و بز و 187 نفر شتر از مرز میلک و 16 هزار و 239 راس گوسفند و بز از طریق مرز ریمدان چابهار وارد شده است.

گفتنی است شهرستان سراوان با دارا بودن دو بازارچه مرزی در حال حاضر بزرگترین کانون وارد کننده دام زنده  به سیستان وبلوچستان است که 10 مرکز بزرگ قرنطینه در این شهرستان کار مراقبت بهداشتی دام ها وارداتی را انجام می دهند.
 
انتهای پیام/

https://dana.ir/1504735
ارسال نظر
نظرات