شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:40 منتشر شده در مورخ: 1398/04/27 شناسه خبر: 1504783
در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گنبد مطرح شد؛
کمک به سیل زدگان مناطق طرح شهید شوشتری اولویت سپاه است
جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس گفت: امسال شاهد وقوع سیل در مناطق تحت پوشش طرح شهید شوشتری بودیم که با توجه به ضرورت رسیدگی به مناطق سیل زده ، این مناطق در اولویت سپاه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قابوس نامه، سیدیحیی قاضوی امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبدکاووس ویژۀ مناطق طرح شهید شوشتری، افزود: از همان روزهای اولیه وقوع سیل سپاه وارد میدان کمک رسانی در بخش های مورد نیاز شد و اقدامات مختلفی را به مناطق سیل زده به ویژه مناطق سیل زده تحت پوشش طرح شهید شوشتری ارائه کرد.

وی در تشریح اقدامات اذعان کرد: توزیع دو هزار سبد کالا، ۱۵ هزار وعده غذای گرم ، آب معدنی و ۶ هزار دست پوشاک در کنار کفش، لوازم خانگی و چادر مورد نیاز سیل زدگان و همچنین ارائه خدمات گروههای مشاوره در محل اسکان از جمله اقدامات سپاه در مناطق سیل زده تحت پوشش طرح شهید شوشتری است.

جانشین ناحیه مقاومت بسییج سپاه گنبدکاووس در ادامه یادآور شد با توجه به اینکه سپاه به عنوان دبیرخانه طرح شهید شوشتری در شهرستان است هنوز گزارشاتی از دستگاههای اجرایی در راستای اقدامات انجام شده در مناطق تحت پوشش این طرح به دبیرخانه ارسال نشده است.

در این جلسه رییس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس نیز با اشاره به راه اندازی سه پایگاه فرهنگی اجتماعی در محله مدرسی، اسلام آباد و سیدآباد بدلجه که از ابتدای سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است به بیان برخی اقدامات این پایگاهها پرداخت.

حجت الاسلام رضا دیلمی برگزاری کارگاه های پیشگیری از اعتیاد، آموزش سبک زندگی، پیشگیری از طلاق، مهارت های تربیت فرزند و همسرداری، جلسات اوقات فراغت، نشست های معرفتی و بصیرتی، آموزش احکام، قرآن و عقاید دینی و توجه به اشتغال آفرینی را از مهمترین برنامه های اجرایی در این مناطق برشمرد و اعزام مبلغان و جمع آوری کمک های مردمی برای کمک به این مناطق را از دیگر اقدامات این نهاد در مناطق تحت پوشش طرح شهید شوشتری نام برد.

دستگاهها ی اجرایی مکلف به ارائه گزارش به دبیرخانه طرح شهید شوشتری

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در جمع بندی جلسه گفت: طرح شهید شوشتری مورد تاکید مقامات کشوری و استانی است و همه دستگاههای اجرایی مکلف هستند نسبت به ارائه گزارش به دبیرخانه شهید شوشتری اقدام کنند.

عبدالقدیر کریمی افزود: با اضافه شدن دو منطقه گدم آباد و چای بویین به سه منطقه دیگر شهرستان در طرح شهید شوشتری باید تمام ادارات برنامه های خود در مناطق جدید را نیز با شناسایی نیازمندی ها و بازدید میدانی شروع کنند.

وی توجه به بعد فرهنگی و اجتماعی فعالیت هایدر این مناطق، در کنار نگاه عمرانی تاکید کرد و مهمترین وجه لزوم اجرای موثر را در مشارکت مردمی این طرح دانست.

فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به آسیب پذیر بودن مناطق تحت پوشش طرح شهید شوشتری اظهار کرد: باید شورای هماهنگی مبارزه با موارد مخدر در راستای کنترل و کاهش آسیب هاس اجتماعی اقدامات پیشگیرانه داشته باشد و در کنار آن دستگاهها در مسیر ارائه خدمات به توانمندسازی جوامع محلی که هدف اجرای این طرح است توجه داشته باشند.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1504783
ارسال نظر
نظرات