شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 12:15 منتشر شده در مورخ: 1398/04/27 شناسه خبر: 1504814
معاون بهزیستی مازندران مطرح کرد؛

برنامه‌ریزی برای توانمندسازی معلولان و آسیب‌دیدگان اجتماعی در مازندران

برنامه‌ریزی برای توانمندسازی معلولان و آسیب‌دیدگان اجتماعی در مازندران
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی مازندران گفت: نیاز به شرکای اجتماعی بیشتری داریم و هر کدام از ما رسالتی در این راه داریم که باید انجام دهیم و در راه توانمندسازی هم برای معلولین و هم آسیب‌دیدگان اجتماعی به خصوص اعتیاد برنامه داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، فاطمه پورفاطمی صبح امروز در مراسم افتتاح مرکز درمان اعتیاد در میاندورود با اشاره به شعار هفته بهزیستی " بهزیستن در گام دوم، شفافیت، توانمندسازی و ارتقا سلامت اجتماعی" که یکی از رسالت‌های سازمان بهزیستی است، اظهار کرد: بهزیستی با این شعار به سمت اینکه تمام فعالیت و برنامه‌های خود را بروزرسانی کند گام برمی‌دارد و بهزیستی را از یک بهزیستی دولتی به بهزیستی تخصصی و فعالیت‌های جامعه و اجتماع محور تبدیل کند.

وی بیان کرد: به‌دنبال آن هستیم که بتوانیم در قبال پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها غیر از بهزیستی، دستگاه‌های دیگر را درگیر مسائل بهزیستن و رفاه اجتماعی مردم هستند درگیر کنیم.

معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه بهزیستی بیش از 100 نوع فعالیت در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و رسیدگی به امور معلولین، مددجویان و معلولیت‌ها برمی‌دارد، خاطرنشان کرد: یعنی فعالیت‌های بهزیستی در سطح اولیه، ثانویه و هم ثابتیه در حال انجام است و در این راستا پیشگیری همیشه مقدم‌تر از درمان است چون کم هزینه‌تر است و هم راحت‌تر می‌توان انجام داد و تاثیرگذاری بیتشری نسبت به درمان دارد.

پورفاطمی تصریح کرد: در این راستا نیاز به شرکای اجتماعی بیشتری داریم و هر کدام از ما رسالتی در این راه داریم که باید انجام دهیم و در راه توانمندسازی هم برای معلولان و هم آسیب‌دیدگان اجتماعی به خصوص اعتیاد برنامه داریم.

وی با تاکید بر اینکه اعتیاد یک آسیب خانمان سوز است، افزود: ما هر آسیبی را نگاه می‌کنیم ریشه در اعتیاد دارد به همین دلیل اعتیاد یک مقوله مهمی است که هم در راه پیشگیری و هم توانمندسازی کسانی که به این تباهی افتادن و هم خانواده هاشان قدم برداریم.

پورفاطمی با اشاره به ایجاد کمپ‌های ترک اعتیاد برای کمک به این افراد برای رهایی از دام اعتیاد، گفت: بعضی از کمپ‌های ما نتوانستند با استانداردهای ما هماهنگ باشند و بسیاری از کمپ‌های ما فعالیت آنها دور از فعالیت‌هایی است که برای یک معتاد که یک بیمار است را انجام می‌دهند و با بسیاری از این کمپ‌ها برخورد شد و کمپ‌های جدیدی هم که تاسیس می‌کنیم و مجوز می‌دهیم تمام اتمام حجت‌ها را با آنها انجام می‌دهیم و فقط کمپ درمانی را توجه نداریم.

معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی مازندران در پایان بیان کرد: با همکاری کمپ‌ها به‌دنبال آن هستیم که بهزیستن را برای این افراد و خانواده‌های آنها داشته باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1504814
ارسال نظر
نظرات