شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:23 منتشر شده در مورخ: 1398/04/27 شناسه خبر: 1504825
معاون اردویی و گردشگری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

بازخوانی واقعه غدیر در ۱۲۴ شهرستان و ۲۵ نقطه اهل تسنن/ وجهه مردمی نمایش بیشتر قابل‌توجه است

بازخوانی واقعه غدیر در ۱۲۴ شهرستان و ۲۵ نقطه اهل تسنن/ وجهه مردمی نمایش بیشتر قابل‌توجه است
معاون اردویی و گردشگری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بسترسازی جهت هماهنگی بیشتر برای اجرای واقعه غدیر در ۱۲۴ شهرستان کشور در دهه ولایت و امامت اندیشیده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دیار آفتاب؛ سردار یعقوب سلیمانی معاون اردویی و گردشگری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در کارگاه کشوری بازخوانی واقعه غدیر در دهکده مقاومت اراک گفت: با توجه به اینکه موضوع غدیر و فرهنگ آن در بین مردم مهجور بود و یک ایده مردمی از سال ۸۹ انجام شد برای تبیین و ترویج فرهنگ والای غدیر که نگاه نسبت و استقبال بی‌نظیر از این واقعه سبب شد از آن سال به بعد این برنامه به یک فرهنگ تبدیل شود.

سلیمانی با اشاره به اینکه امسال دهمین سال است که این برنامه برگزار می‌شود اظهار کرد: با توجه به استقبال استان مرکزی دیار امام خمینی(ره) و شهر علم و صنعت باوجود بیش از ۶۲۰۰ شهید انقلاب اسلامی در استان میزبانی کارگاه آن در اینجا برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در کارگاه امروز یک بسترسازی جهت هماهنگی بیشتر برای اجرای این برنامه در ۱۲۴ شهرستان در دهه ولایت و امامت به‌طور میدانی برگزار می‌شود.

معاون اردویی و گردشگری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: در کارگاه‌های امروز بیشتر هدف تبیین اصل محتوای غدیر جهت بهتر برگزار شدن آن است.

وی با تأکید بر اینکه امسال استقبال بی‌نظیری در کشور برای برگزاری بازخوانی واقعه غدیر شده است افزود: امروز از سراسر کشور توجیه و تبیین برای استفاده از سایر امکانات و ظرفیت‌ها انجام می‌شود.

سلیمانی اظهار کرد: با همدلی و هم‌افزایی که در مجموعه‌های فرهنگی و مؤسسات انجام‌شده وجهه مردمی بودن آن بیشتر قابل‌توجه است که اصل محتوای واقعه غدیر به گوش همه مردم برسانیم.

وی اضافه کرد: موضوعی که قابل‌توجه است مشارکت جدی و قلبی عزیزان اهل تسنن در این برنامه است که در ۲۵ نقطه اهل تسنن این برنامه برگزار می‌شود چراکه اعتقادداریم واقعه غدیر تنها مسئله شیعه  نیست بلکه مسئله مسلمانان جهان اسلام است و همیاری و مشارکت اهل تسنن در این رویداد عظیم نشان از عملیاتی شدن بیانات مقام معظم رهبری است.

معاون اردویی و گردشگری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سعی می‌کنیم از همه ظرفیت‌های داخلی برای باشکوه‌تر شدن این برنامه استفاده کنیم و امیدواریم این کار عظیم به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه کاملاً اختیاری و بر اساس اعلام آمادگی خود شهرستان‌ها است و هیچ‌گونه اجباری در این برنامه وجود ندارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1504825
ارسال نظر
نظرات