شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:44 منتشر شده در مورخ: 1398/04/27 شناسه خبر: 1504840
کارشناس مسائل سیاسی:
رسالت اصلی رسانه ملی روشنگری است/ بیان واقعیت‌ها در سریال «گاندو» به مذاق عوامل نفوذ خوش نیامد
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه بیان واقعیت‌ها در سریال "گاندو" به مذاق عوامل نفوذ خوش نیامد، گفت: اگر بودجه صدا و سیما دولتی نباشد بدون شک می‌تواند مستقل‌تر عمل کند چراکه شفاف سازی رسالت اصلی صداوسیما و رسانه ملی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرتضی امیری نژاد در گفت‌وگو با  شاخص، با اشاره به محدودیت بودجه صداوسیما از سوی دولت، اظهار کرد: این مسئله به موضوع پروژه نفوذ و واکنش دولت نسبت به روشنگری‌هایی که در سریال گاندو درباره جاسوسی‌ها صورت گرفت، اتفاق افتاد.

وی افزود: متاسفانه برخی از مسئولین دست در پروژه نفوذ دارند و جزو افرادی هستند که در بحث تحریم‌ها و مسائل اقتصادی به دشمن گرا می‌دهند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: عوامل داخلی و خارجی نفوذ با یکدیگر چفت هستند به گونه‌ای که وقتی تحریم‌های مرحله دوم آغاز می‌شود نیز یکدفعه می‌بینیم که در داخل شوکی در بحث گران شدن بنزین اتفاق می‌افتد.

امیری نژادادامه داد: اگر پروژه نفوذ در برخی عوامل دولت وجود نداشت بدون شک با دست پرتری وارد می‌شدند و در روشنگری کوتاهی نمی‌کردند اما می‌بنیم که روشنگری‌ها که در یک سریال اتفاق می‌افتد را برنمی‌تابند.

یکی از ضعف‌ها نیز دولتی بودن بودجه صداوسیما است

وی ابراز کرد: بسیاری از بخش‌های سریال گاندو باتوجه به فشارهایی که بود، سانسور شد که واکنش‌‎هایی را در پی داشت؛ یکی از ضعف‌ها نیز دولتی بودن بودجه صداوسیما است.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه بیان واقعیت‌ها در سریال “گاندو” به مذاق عوامل نفوذ خوش نیامد، اضافه کرد: اگر بودجه صدا و سیما دولتی نباشد بدون شک می‌تواند مستقل‌تر عمل کند چراکه شفاف سازی رسالت اصلی صداوسیما و رسانه ملی است.

امیری نژاد تصریح کرد: رسالت صداوسیما بیان واقعیت‌های موجود است نه اینکه بخواهند با پرداخت بودجه، آن را محدود کرده و مانع از پخش برنامه‌های روشنگری شوند.

وی افزود: اگر بودجه صداوسیما مستقل شود نیز بهتر و با دست بازتر می‌تواند به رسالت خود که بیان و تبیین واقعیت‌ها است عمل کند.

انتهای پیام/ 

https://dana.ir/1504840
ارسال نظر
نظرات