شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:03 منتشر شده در مورخ: 1398/04/27 شناسه خبر: 1504858
عضو شورای نظارت بر صداوسیما:

تحریم صداوسیما از سوی دولت نتیجه‌ای ندارد/ هیچ جریانی نمی‌تواند کار فرهنگی و تلویزیونی را بایکوت کند

تحریم صداوسیما از سوی دولت نتیجه‌ای ندارد/ هیچ جریانی نمی‌تواند کار فرهنگی و تلویزیونی را بایکوت کند
احسان قاضی‌زاده هاشمی گفت: اقداماتی همانند تحریم صدا و سیما از سوی دولت واکنشی کودکانه محسوب می‌شود که هیچ نتیجه‌ای نیز در پی نخواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احسان قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مجلس و عضو شورای نظارت بر صداوسیما در گفت‌وگو با مشهدپیام، پیرامون موضوع صفر شدن بودجه صدا و سیما از سوی دولت اظهارکرد: اقداماتی همانند تحریم صدا و سیما از سوی دولت شیوه‌ه درستی نیست و به نوعی از گونه واکنش‌ها و حرکت‌های کودکانه محسوب می‌شود که البته هیچ نتیجه‌ای نیز در پی نخواهد داشت.

 

هیچ جریانی نمی‌تواند بایکوت‌کننده کار فرهنگی و تلویزیونی باشد

وی موضوع بایکوت فرهنگی را با مصداق سریال گاندو دانست و افزود: معتقد هستیم هیچ جریان و حزبی نمی‌تواند بایکوت کننده کار فرهنگی و تلویزیونی باشد و اگر بایکوتی قرار است صورت بگیرد باید از سمت مخاطبین باشد.

عضو شورای نظارت بر صداوسیما گفت: با اینگونه اقدامات سریال گاندو بیش از پیش در بین مردم دیده خواهد شد و تقاضا برای بازپخش نیز فوق‌العاده زیاد شده است.

 

تقاضاهای زیادی درباره بازپخش سریال گاندو وجود دارد

وی افزود: هیچ منعی هم نباید از بازپخش این سریال بوجود بیاید و شاید خیلی‌ها نتوانستند قسمت‌های ابتدایی را ببینند و تقاضاهای زیادی درباره بازپخش سریال وجود دارد که ما نیز پیگیر هستیم.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: این موضوع نیز در شورای نظارت بر صدا و سیما نیز به صورت جدی پیگیری خواهد شد تا این اثر فرهنگی بتواند دوباره در معرض نمایش قرار بگیرد و دیده شود.

وی با اشاره به اینکه صدا و سیما سهم اعتبارات حوزه ملی را در کارهای دیگر مانند این سریال نیز خرج کنند افزود: در معاونت سیما باید پیگیری شود که در سایر شبکه‌ها نیز از این سبک سریال‌ها ساخته شود.

 

صفر شدن بودجه صداو سیما از سوی دولت، وارد فاز اجرایی شده است

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: صفر شدن بودجه صداو سیما از سوی دولت، فراتر از بحث‌های منتقدانه در این زمینه وارد فاز اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه اجازه اقدامات خلاف قانون را در مجلس نخواهیم داد افزود: قطعا پیگیری می‌شود که فضای بودجه صدا و سیما به روال سابق بازگردد.

 

مسئولان صدا و سیما باید برای مستقل شدن بودجه اقدام کنند

عضو شورای نظارت بر صداوسیما گفت: مسئولان صدا و سیما باید برای مستقل شدن بودجه قدم بردارند، ما در شورای نظارت بر صدا و سیما نیازمند سازمان و مکانیسم اجرایی از سوی خود صدا و سیما هستیم.

قاضی‌زاده هاشمی ضمن تأکید بر ضرورت پیگیری سازمان صدا وسیما در  استقلال بودجه‌ای اظهار کرد: صدا و سیما پیشنهاد خودشان را به مجلس بفرستند چراکه اگر صدا و سیما برنامه‌ریزی در این موضوع داشته باشد می‌تواند به این هدف برسد و ناشدنی نیست.

 

تولید سوژه‌های خوبی مانند گاندو می‌تواند ادامه داشته باشد

وی افزود: با صحبتی که با تهیه کننده و کارگردان این مجموعه شده است، اگر سوژه‌های خوبی وجود داشته باشد می‌توانند ساخت و تولید مجموعه‌های گاندو را ادامه دهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته در این باره واکنش نشان داده شده و 155 نماینده مجلس نیز  از این سریال حمایت کردند و بیانیه حمایتی در این باره نیز در صحن علنی قرائت شده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1504858
ارسال نظر
نظرات