شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:45 منتشر شده در مورخ: 1398/04/27 شناسه خبر: 1504905
در دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری کنگره شهدای استان مرکزی مطرح شد؛

جریان سازی‌های مستمر مسئله‌ اصلی کنگره‌های شهدا/ امروز به برکت خون شهدا یک ملت مقتدر و الگو برای سایر ملت‌ها هستیم

جریان سازی‌های مستمر مسئله‌ اصلی کنگره‌های شهدا/ امروز به برکت خون شهدا یک ملت مقتدر و الگو برای سایر ملت‌ها هستیم
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: جریان سازی مستمر مسئله‌ای د است که به برکت خون شهدا باید اتفاق بیفتد و گفته شود که تا شهادت هست ملت پیروز و آرمان‌ها برقرار است و خون شهدا مانند خون شهدای کربلا که در تاریخ ماندگار مانده، ادامه‌دار خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک امروز در دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: بنا به فرموده امیرالمؤمنین (ع) جهاد یکی از ابواب بهشت است و خداوند متعال این باب را برای خواص اولیا گشوده است.

دری نجف‌آبادی افزود: قبل از انقلاب چند اصل ارزشمند اسلام مانند جهاد و شهادت، ولایت‌فقیه، دفاع از اسلام و امربه‌معروف و نهی از منکر فراموش‌شده بود که با انقلاب این ارزش‌ها و اصول مطرح شد.

وی بیان کرد: امروز با توجه به اینکه دشمنان از همه طرف هجوم آورده‌اند نباید عَلَم را زمین گذاشت که اگر زمین بگذاریم شکست می‌خوریم و باید در مقابل دشمن ایستادگی کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره شهدای استان مرکزی عنوان کرد: به برکت خون شهدا امروز نوبت به استان مرکزی رسیده است و باید همه مردم استان مرکزی در این علمداری و تعظیم شعائر اسلامی بسیج شوند و بسیجی وار در این حرکت شرکت کنند و همه برای بیعت دوباره با آرمان‌های امام و شهدا دست‌به‌دست هم بدهیم.

وی ادامه داد: ممکن است عده‌ای به دلیل برخی از ضعف‌های موجود در برخی از مسئولین آرمان‌ها را فراموش کرده باشند که می‌توان به‌واسطه کار کنگره آن‌ها را به سر سفره انقلاب برگرداند و گفت به‌جای اینکه سنگ‌هایشان را به سرخودمان بزنند به سر دشمنان بکوبند.

دری نجف‌آبادی افزود: امروز باید شهدا را با فعالیت‌های اجتماعی به مناطق حاشیه‌ای شهر ببریم تا برخی قصورها و کم حضوری‌های مسئولین و یا حتی روحانیت در این مناطق جبران شود.

وی تصریح کرد: جریان سازی مستمر مسئله‌ی دیگری است که به برکت خون شهدا باید اتفاق بیفتد و گفته شود که تا شهادت هست ملت پیروز و آرمان‌ها برقرار است و خون شهدا مانند خون شهدای کربلا که در تاریخ ماندگار مانده، ادامه‌دار خواهد بود.

امام‌جمعه اراک به فراهم کردن شرایط ازدواج برای ۶۲۰۰ نفر، تهیه بسته‌های معیشتی، ایجاد اشتغال و ... را به‌عنوان فعالیت‌های جهادی- اجتماعی تحت پوشش کنگره پرداخت و مطرح کرد: تمام تلاش به کار گرفته می‌شود تا هزینه‌های اضافی نداشته باشیم و باید گفت که ویژگی در استان مرکزی این است که کارهای کم‌هزینه و ان‌شاءالله پرفایده انجام می‌دهیم.

وی در خصوص بخش نقش امام خمینی در دفاع مقدس که در این کنگره به آن پرداخته می‌شود گفت: همه مدیون امام هستیم و خدا را شکر تابه‌حال نیز در این کنگره زحمات بسیاری برای تبیین این نقش کشیده است. قرار بود ۲۲ رشته دانشگاهی در خصوص ویژگی‌های امام (ره) در دانشگاه‌ها ایجاد شود که بخشی انجام و بخش دیگری زمین‌مانده است. همچنین دراین‌بین باید به بخش رهبری و فرماندهی امام در دفاع مقدس نیز پرداخته شود.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: صفا و تضرع و اخلاص است که کار را پیش می‌برد و عشق به شهادت و آرمان‌های کلید اصلی همه‌کاره است.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری:

امروز به برکت خون شهدا یک ملت مقتدر و الگو برای سایر ملت‌ها هستیم

آیت‌الله اراکی نماینده مردم استان مرکزی در خبرگان رهبری و دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این جلسه گفت: مردم باید بدانند که اقدام شهدا فقط به دلیل انجام عمل مقدس و رسیدن به مقامات اخروی نبوده است. وقتی قرار است شهدا را تبیین کنیم باید ببینیم که شهدا در زندگی ما چه نقشی را ایفا کردند.

آیت‌الله اراکی افزود: اگر شهدا نبودند امروز چه اتفاقی برای کشور می‌افتاد و حال که شهدا بودند چه اتفاقی افتاده است. باید تلاش کنیم تا این نقش شهدا در جامعه تبیین شود و بروز پیدا کند.

وی عنوان کرد: امروز یک ملت مقتدر و الگو هستیم که به این مهم در رسانه‌های داخلی پرداخته نشده است اما برای ما که به خارج از کشور رفت‌وآمد داریم واضح است که آن‌ها با چشم دیگری به ملت ایران می‌نگرند. مردم دنیا، مردم ایران را منجی خود می‌دانند که این‌ها همه نتیجه ایثار شهداست.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه باید پیشرفت‌های علمی کشور را در دوران انقلاب اسلامی در قالب کنگره‌ها نشان داد، بیان کرد: برخی از پیشینه بیش از ۲۰۰۰ ساله کشور قبل از انقلاب می‌گویند. باید پرسید پس چرا قبل از انقلاب پر است از شکست‌ها و چرا بخش‌های بزرگی از کشور را در مناطق مختلف جدا کردند. آیا آن زمان این بیشینه ۲۰۰۰ ساله نبود.

وی ادامه داد: این بیشینه ۲۰۰۰ ساله نبود که به ملت اقتدار داد و جوانانی را تربیت کرد که دروازه‌های دانش را باز کنند. البته نمی‌خواهیم منکر ارزشمندی بیشینه ۲۰۰۰ ساله شویم اما می‌خواهیم بگوییم در انقلاب اسلامی اتفاق دیگری افتاده و ملت را تغییر داده است.

آیت‌الله اراکی بیان کرد: می‌توانیم در قالب کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی به ۶۲۰۰ دستاورد انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف بپردازیم تا جوانان خودمان و دنیا با تحول ایجادشده در این کشور بیش‌تر آشنا شوند.

وی با تأکید بر توجه ویژه به فعالیت‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: کنگره‌ها باید تبدیل به یک برنامه زنده‌ای شود که مردم با چشم خود نقشی که شهدا در زندگی‌شان دارند را ببینند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

تبیین، محور اصلی کار در کنگره شهدای استان مرکزی/ فعالیت قرارگاه حضرت روح‌الله از امسال کلید می‌خورد

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در این جلسه گفت: برای کلید زدن کار کنگره تقریباً از ۴ سال پیش اقداماتی را شروع کردیم و حدود یک سال و نیم پیش شورای سیاست‌گذاری و ستاد کنگره را تشکیل دادیم. برای کار اصولی را قائل شدیم و بر اساس همان اصول کار را ادامه دادیم.

کریمی با تأکید بر اینکه از ابتدا گستره و عمق کار مدنظر بود بیان کرد: کار را با ۶ کارگروه شروع کردیم ولی در حال حاضر به ۱۲ کارگروه رسیدیم. ابتدا ۷ اجلاسیه داشتیم و حالا ۱۳ اجلاسیه داریم که نشان از آن دارد که از هر ظرفیتی که برای پرداخت به ابعاد مختلف دفاع مقدس به وجود آمده است ، استقبال کردیم.

وی تصریح کرد: در این کنگره اصل را بر جوان‌گرایی در کار گذاشتیم و عمده افراد به کار گرفته‌شده در کار جوان هستند و مهم‌تر اینکه در انجام فعالیت‌ها به داشته‌های خودمان در استان تکیه کردیم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: تلاش کردیم کم‌ترین هزینه‌ها را داشته باشیم و نخواستیم که با یک سری از اقدامات یک مسئله ارزشی را به مسئله‌ای ضد ارزشی تبدیل کنیم.

وی اظهار کرد: تبیین، محور اصلی کار در کنگره شهدای استان مرکزی بوده است و سعی شده که کار تبیینی‌تر باشد تا تبلیغی. همچنین فعالیت‌ها تبدیل به فعالیت‌های آفندی شده است.

کریمی معرفی نقش صنعت در دستاوردهای دفاع مقدس را بخش دیگری از فعالیت‌های کنگره شهدای استان مرکزی برشمرد و اظهار کرد: کارگروهی در این مورد ایجادشده است تا که به این حوزه در دانشگاه‌های صنعتی پرداخته شود و تبیین لازم صورت گیرد.

وی بابیان اینکه جهت عمق‌بخشی به کار، فعالیتی را تحت عنوان ۷ اقلیم آغاز کردیم عنوان کرد: ۷ اقلیم همان ۷ مکانی است که امام (ره) حضور داشتند و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند. تابه‌حال موفق شده‌ایم که ۱۲۰۰ دانشجو و استاد را به این اردوی علمی ببریم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: امسال نیز یکی از برنامه‌های سپاه روح‌الله استان مرکزی این شد که قرارگاه حضرت روح‌الله را کلید بزنیم و در آن تاریخ‌شناسی، امام شناسی و سیره امام (ره) را به مخاطبین ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه تابه‌حال بیش از ۷۰۰ هزار سند، ۶هزار ساعت مصاحبه، ۳۵ مستند و بالای ۱۰۰ عنوان کتاب در قالب کنگره تولیدشده است تصریح کرد: تلاش ما این است که نشان دهیم که جبهه دانشگاه بود و در همین راستا ابعاد مختلف صنعتی، پزشکی و ... را در آن مدنظر داریم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1504905
ارسال نظر
نظرات