شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:50 منتشر شده در مورخ: 1398/04/27 شناسه خبر: 1504908
رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر کشور:

غدیر به‌عنوان یک نماد عزت و یک هدف متعالی برای انقلاب اسلامی است

غدیر به‌عنوان یک نماد عزت و یک هدف متعالی برای انقلاب اسلامی است
رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر کشور با اشاره به اینکه غدیر به‌عنوان یک نماد عزت و یک هدف متعالی برای انقلاب اسلامی است افزود: امیرالمؤمنین(ع) که به‌عنوان پرچم‌دار غدیر به‌عنوان ولی منصوب می‌شوند را باید به‌عنوان یک نسخه شفابخش به دنیا معرفی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دیار آفتاب؛حسین ظریف منش رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر کشور در نشست خبری به مناسبت بازسازی واقعه غدیر در اراک گفت: از عید سعید تا عید قربان برنامه‌های مختلفی جهت نکوداشت این ایام در سطح کشور برگزار می‌شود و همچنین برنامه‌های متنوعی برای روز مباهله نیز پیش‌بینی‌شده است.

ظریف منش اظهار کرد: امروز اعلام آغاز به کار ستاد مردمی دهه ولایت و امامت است که با استفاده از به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها برای باشکوه شدن این برنامه همه به میدان آمده‌اند.

وی ادامه داد: شعار این دهه لبیک یا رسول‌الله(ص) است که پاسخی عملی به ندای پیامبر عظیم الشان اسلام است که باهدف اینکه حاضران به غایبان و پدران به فرزندان پیام غدیر را برسانند.

رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر کشور گفت: برنامه‌ها با محوریت سه دسته که محور اول گرامیداشت باهدف‌های تبلیغی و ترویجی و محور دوم معرفت افزایی و تقویت فرهنگ غدیر با برگزاری جشنواره‌های علمی و کارگاه‌های علمی و محور سوم توجه به آداب و نظریه غدیر است که حضور آحاد و اقشار مختلف مردم در این سه محور پیش‌بینی‌شده است.

ظریف منش افزود: همایش ولایت در استان هرمزگان، همایش منادیان غدیر در استان مرکزی، همایش یاوران غدیر در تهران و برگزاری آزمایش‌ها مختلف دیگر در سایر استان‌ها در این ایام از ویژه‌برنامه‌های مهم است.

وی به برگزاری کنگره‌های شعر با محتوای اهل‌بیت و شهدای انقلاب اسلامی و برگزاری هفتمین جشنواره شعر غدیر اشاره کرد و افزود: این جشنواره‌ها با استقبال بی‌نظیر مردم و رغبتی شدید برای برگزاری آن‌که بیش از ۲۵۰۰  قطعه شعر از نوجوانان به دست ما رسیده که نشان‌دهنده اهمیت نسل جدید به شعر انقلابی است و این دستاورد خوب این ایام است.

رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر کشور بیان کرد: ۴۰ سرفصل برنامه به مناسبتی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پیش‌بینی‌شده است و همچنین ۱۰۰ عنوان برنامه با هزاران اجرا در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین در ۳۰۰ شهرستان و ۳۱ استان ستاد بزرگداشت تشکیل‌شده که نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها و امامان جمعه در شهرستان‌ها مسئولیت آن‌ها را بر عهده‌دارند.

ظریف منش افزود: کتابت خطبه غدیر در استان زنجان، تجلیل از سادات شریف، تجلیل از خانواده‌های شهدا و مدافعین حرم، غبارروبی قبور مظهر شهدا، جشنواره‌های ورزشی در سایر استان‌ها، برگزاری کاروان‌های شادی و سرور بنا بر نظر مراجع معظم که این ایام ایامی شادی و سرور است و نقطه عطفی در تاریخ اسلام محسوب می‌شوند که ۱۱۰ کاروان مرکب از روحانیون و مداحان در سراسر استان‌ها اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: اطعام در روز غدیر که با استقبال بی‌نظیری که انجام‌شده بیش از ۲ میلیون نفر اطعام می‌شوند و بیش از ۱۰ هزار غذا برای سیل‌زدگان ارسال می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر کشور گفت: گروه‌های مختلف مردمی و نیروهای فرهنگی برنامه‌های متنوعی به شکل خودجوش انجام می‌دهند که جوانان پرچم‌دار هستند.

وی به‌کارگیری ظرفیت عظیم مساجد را یکی دیگر از مزیت‌های مهم دانست افزود: چراکه مناسب‌ترین پایگاه‌ها برای ترویج غدیر مساجد هستند و انقلاب اسلامی که از مساجد شکل‌گرفته باید پرچم غدیر را در همه مساجد به اهتزاز دربیاوریم.

ظریف منش گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری امروز بازخوانی و تبیین واقعه غدیر یک ضرورت مهم است و این بازخوانی بیان این است که پرچم ولایت همیشه سرافراز بماند.

رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر کشور با اشاره به اینکه غدیر به‌عنوان یک نماد عزت و یک هدف متعالی برای انقلاب اسلامی است افزود: امیرالمؤمنین(ع) که به‌عنوان پرچم‌دار غدیر به‌عنوان ولی منصوب می‌شوند را باید به‌عنوان یک نسخه شفابخش به دنیا معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: توجه به بیانیه گام دوم انقلاب نیز در واقعه غدیر به‌عنوان یک اصل بوده و برنامه‌هایی با محوریت مردم‌سالاری دینی، وحدت، عدم جدایی از تمسک به قرآن، حفظ عزت و استقلال و معنویت در این ایام برای تقویت گفتمان ولایت انجام می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1504908
ارسال نظر
نظرات