شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:08 منتشر شده در مورخ: 1398/04/28 شناسه خبر: 1505031
سرپرست دفتر شورای نگهبان خراسان رضوی:
هیچ اجحافی در روند رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخاباتی صورت نمی‌گیرد
کمال سرویها با بیان اینکه در زمینه رد صلاحیت و تائید صلاحیت شورای نگهبان فرآیندی را تعریف کرده است گفت: هیچ اجحافی در روند رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخاباتی صورت نمی‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ کمال سرویها، سرپرست دفتر شورای نگهبان خراسان رضوی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد اظهار داشت: باید در کشور خودمان رفاه عمومی ایجاد کنیم و افراد نباید دغدغه اشتغال و مسکن فرزندان خود را داشته باشند.

سرپرست دفتر شورای نگهبان خراسان رضوی بیان کرد: سوالی که در مورد عملکرد شورای نگهبان وجود دارد در مورد رد و تائید صلاحیت افراد است؛ در زمینه رد صلاحیت و تائید صلاحیت شورای نگهبان فرآیندی را تعریف کرده است.

سرویها با اشاره به اینکه ظلم و اجحافی به کسی نمی‌شود گفت: داوطلب زمان دارد اعتراض خود را مطرح و جواب شورای نگهبان را بشنود؛ امر ثبت‌نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی که قرار است دوم اسفندماه امسال برگزار شود از سوی وزارت کشور است؛ از 7 ماه قبل وزارت کشور اعلام می‌کند که داوطلبان مدارک را آماده کنند.

وی تصریح کرد: در آذرماه امسال قرار است ثبت‌نام مجلس صورت بگیرد و یک هفته تمام نامزدها وقت دارند که ثبت نام خود را صورت دهند و سپس 10 روز فرمانداران توسط هیئت‌های اجرایی خود زمان دارند مدارک مورد نیاز را بررسی کنند که مدارک مشکلی نداشته باشند و باید استعلامات لازم را صورت دهند.

سرپرست دفتر شورای نگهبان خراسان رضوی عنوان کرد: 5 روز بررسی صلاحیت صورت می‌گیرد و پنج روز نیز در فرمانداری به شکایت رسیدگی می‌شود و سپس اسامی رد و تائیدشدگان به هیئت نظارت استان ارسال می‌شود؛ در این مرحله ردشدگان حق دارند شکایت خود را به هیئت نظارت ارائه کنند و مستندات مجدد بررسی می‌شود.

سرویها با اشاره به اینکه توجه به خرد جمعی در شورای نگهبان در اولویت قرار دارد گفت: فرد معترض می‌تواند شکایت خود را به شورای نگهبان تهران ببرد و در آنجا نیز مستندات اخذ می‌شود و کلیه ردشدگان به وزارت کشور معرفی می‌شوند و در نهایت یک فرصت دیگر به ردشدگان داده می‌شود تا ظرف سه روز شکایت و اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1505031
ارسال نظر
نظرات