شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 16:16 منتشر شده در مورخ: 1398/04/28 شناسه خبر: 1505064

ویدئوکلیپ هایی که کودکان را هدف گرفتند/ تیری زهرآلود بر پیکره فرهنگ اصیل قوم لر+تصاویر

ویدئوکلیپ هایی که کودکان را هدف گرفتند/ تیری زهرآلود بر پیکره فرهنگ اصیل قوم لر+تصاویر
در این ویدئو کلیپ ها دختر و پسر 8 و 9 ساله را به نمایش می گذارند و آهنگی با محتوای نا متناسب با فرهنگ لری را با آن هماهنگ می کنند که این مسلما در رشد این کودکان تأثیر دارد کودکانی که آینده درخشانی دارند و با تربیت نیکو باید این را یادآور شد، در حالی که برخی آمده اند تا به بهانه شادی تیری زهرآلود را بر پیکره فرهنگ اصیل و غیرت قوم لر بزنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح زاگرس فضای مجازی  که از ان به شمشیری دو لبه یاد می شود فضایی که هم فرصت است و هم تهدید اما سوال اینجاست که چرا مردم استان کهگیلویه و بویراحمد فرصت های فضای مجازی را کمتر می بینند و بیشتر این فضا به یک تهدید برای استان تبدیل شده است

زمانی می گویند تهدید است که به واسطه آن مشکلی در زندگی عادی مردم ایجاد شود و می توان گفت که فضای مجازی به ویژه اینستاگرام برای کهگیلویه و بویراحمد برای سنت و آداب و رسوم این استان یک تهدید است تهدید بزرگی که اگر کنترل نشود فاجعه به بار می آورد.

 

تا چندی پیش در فضای اینستاگرامی شاهد زیر سوال رفتن غیرت قوم لر و اصالت زنان لر و به نمایش گذاشتن آن ها  در ویدئو کلیپ های لری با مضامین نا مناسبی بوده ایم مضامینی که هویت زن لر را نشانه گرفته است و می خواهد هویت اصیل او را دگرگون سازد.

 


 

اما در روزهای اخیر شاهد گونه ای دیگر از هدف گرفتن فرهنگ قوم لر بوده ایم، و آن هم این است که دختران و پسران را با لباس محلی و بومی استان پوشانده و با حالت های خاص در این ویدئو کلیپ های لری به نمایش می گذارند و این واقعه تلخ را فرهنگ اصیل قوم لر بر نمی تاباند.

 

 

در این ویدئو کلیپ ها دختر و پسر 8 و 9 ساله را به نمایش می گذارند و آهنگی با محتوای نا متناسب با فرهنگ لری را با آن هماهنگ می کنند که این مسلما در رشد این کودکان تأثیر دارد کودکانی که  آینده درخشانی دارند و با تربیت نیکو باید این را یادآور شد، در حالی که برخی آمده اند تا به  بهانه شادی  تیری زهرآلود را بر پیکره فرهنگ اصیل و غیرت قوم لر بزنند.

 

 

در این جا این سوال پیش می آید که مسئولین دغدغه مندی که متولی فرهنگ هستند کجا هستند و برای ترویج فرهنگ بومی و اصیل لر چه اقدامی کرده اند؟

مسلما با خواب عمیق مسئولین حوزه  فرهنگ باید شاهد تزلزل فرهنگ و اصالت در میان اقوام لر باشیم در ابتدا زن که قلب کانون خانواده بود را مورد هدف قرار دادند و هم اکنون هم که شاهد کودکان هستیم .

 

دختر و پسر 9 ساله ای که به دنبال بازی های کودکانه خود باید باشند در ویدئو کلیپ های لری نقش های دلبرانه برای هم بازی می کنند و این نشان می دهد که متولیان فرهنگ نه  اقدامی در راستای فرهنگ جامعه ما دارند و نه این که برای آن برنامه ای دارند.

 

لذا لازم به ذکر است که مسئولین فرهنگی برای ارتقای فرهنگ اصیل قوم لر تلاش کنند تا برخی به بهانه شادی و سرگرمی فرهنگ اصیل و غیرت قوم لر را نشانه نگیرد و به بانوان و کودکان لر هویت اصیل آن ها را یادآور شوند و  با به نمایش گذاشتن این ویدئو کلیپ های لری فرهنگ اصیل قوم لر را زیر سوال نبرند و با نظارت بر فرهنگ جامعه از این تزلزل فرهنگی جلوگیری کنند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1505064
ارسال نظر
نظرات