شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 15:33 منتشر شده در مورخ: 1398/04/28 شناسه خبر: 1505067
امام جمعه موقت بوشهر:
امروز جامعه نیاز به رعایت تقوا دارد/ امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران معنا ندارد
امام جمعه موقت بوشهر گفت: امروز تقوا از نیازهای مهم و اساسی جامعه است که ائمعه جمعه باید با بیان مصادیق و توصیه ها جامعه را به سمت رعایت تقوا دعوت و هدایت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ سید غلامرضا هاشمی امام جمعه موقت بوشهر در خطبه های این هفته با شاره به دیدار ائمه جمعه با مقام معظم رهبری، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه کل کشور تاکید بر رفع مشکلات مردمی توسط ائمه جمعه داشتند و همه را به مردمداری دعوت کردند.

امروز جامعه نیاز به رعایت تقوا دارد

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه دومین تاکید مقام معظم رهبری بر تقوا بود، افزود: امروز تقوا از نیاز های مهم و اساسی جامعه است که ائمعه جمعه باید با بیان مصادیق و توصیه ها جامعه را به سمت رعایت تقوا دعوت و هدایت کنند.

هاشمی بیان کرد: یکی از مهمترین اصل امروز جامعه رعایت تقوا در فضای مجازی است، فضای مجازی واقعیت امروز جامعه مدرن است که مقام معظم رهبری تاکید داشتند جوانان انقلابی باید در فضای مجازی حضور فعال و اهداف انقلاب اسلامی را گسترش و منعکس کنند.

وی تصریح کرد: برخی از خانواده ها و دستگاه های اجرایی در مراسماتی که برگزار می کنند همچنان اصراف مشاهده می شود که باید تقوا در آن رعایت شود، در کنار ما افرادی هستند که به نان شب نیاز دارند که باید به آنها توجه شود.

امام جمعه موقت بوشهر ادامه داد: یکی از موارد افزایش طلاق در خانوادها عدم رعایت تقوا بین زوجین است.

هاشمی با اشاره به حمایت از جوانان انقلابی، تاکید کرد: امام جمعه در شهرها پدران معنوی هستند که باید به همه جریان های انقلابی کمک کنند که مهمترین اصل امروز حمایت از تشکل های جوانان انقلابی است.

وی خاطرنشان کرد: مجامع غربی بخصوص اروپا دچار تکبر است، جمهوری اسلامی به همه تعهدات خود در برجام عمل کرده است اما اروپا هیچ اقدامی برای انجام تعهدات برجامی خود نداشته است؛ به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران به روند کاهش تعهدات برجامی عمل خواهد کرد.

جبهه مقاومت در کنار قدرت موشکی به قدرت نظامی زمینی رسیده است

امام جمعه موقت بوشهر اذعان کرد: سخنان سید حسن نصرالله رهبر جبهه مقاومت از موضع قدرت، عزت و مقاومت مسائلی را مطرح کردند که لرزه بر بدن صهیونیست و رسانه های آنها انداخت.

هاشمی با اشاره به سخنان سید حسن نصرالله، عنوان کرد: اگر جنگی صورت بگیرد همه مجامع عربی باید تاوان آن بدهند و قطعا وارد الجلیل خواهیم شد، الجلیل به معنی آن است که علاوه بر قدرت موشکی در حوزه زمینی توسط نیروهای نظامی دارای قدرت هستیم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده وجود نخواهد داشت؛ براساس منطق و زمان فرصت اقامه نماز در قدس خواهیم داشت.

امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران معنا ندارد

به گزارش سپاس سپاس،حجت‌الاسلام والمسلمین رشیدپور، امام جمعه موقت سیراف در خطبه نماز جمعه این شهر همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و گفت: یکی از مصادیق رعایت تقوا «اجتناب از ناامید کردن جوانان» است. برخی ها در مدارس، دانشگاهها و حتی در محیط های کسب و کار، به گونه ای صحبت می کنند که جوان از آینده ناامید می شود. ناامید کردن جوان یعنی گرفتن فرصت و قدرت عنصر جوان از کشور و جامعه ی اسلامی و این خود یک منکر است.

امام جمعه موقت سیراف افزود: یکی دیگر از محورهای مهم رهنمودهای مقام معظم رهبری حمایت از جهت گیریها و جریان های انقلابی ضمن روی خوش نشان دادن به همه جریان ها بود فرمودند: کشور با روحیه ی انقلابی قابل پیشرفت کردن است و با حرکت انقلابی به اوج تکامل می رسد و هرگونه کوتاه آمدن از این مواضع، نه فقط به ضرر انقلاب ، بلکه به ضرر ملت، کشور و آینده ی ایران خواهد بود.

وی بیان کرد: چرا که حمایت از جریان انقلابی موجب ماندگاری انقلاب اسلامی ،افزایش کارآمدی نظام اسلامی،جلوگیری از مخاطرات ناشی از کاهش روحیه انقلابی در کشور ،شتاب در روند پیشرفت کشور و فاصله گرفتن از سستی و بی عملی،رشد فرهنگ خدمت بدون منت در همه بخش های نظام، بستر سازی برای تحقق تمدن نوین اسلامی با ساری و جاری شدن فرهنگ انقلابی در کشور ،تاثیر گذاری جریان انقلابی در پیشبرد اهداف منطقه ای و جهانی انقلاب می شود.

رشیدپور یادآور شد: اروپا پس از گذشت بیش از ۱۴ ماه از خروج آمریکا از برجام، گستاخانه از ایران می خواهد که همچنان تمام و کمال به تعهدات خود عمل کند. این درخواست ناشی از روحیه تکبر و خود بزرگ بینی آنهاست و چاره آن نیز نهراسیدن و دفاع محکم و قوی از منافع کشور است.

وی ادامه داد: چند روز پیش یک دیپلمات اروپایی به شرط عدم افشای نام خود به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما داریم زمان میخریم، لازم است ایران را در ازای ژستهای نمادین از طرف آمریکا با خودمان همراه کنیم.

امام جمعه موقت سیراف خاطرنشان کرد:امروز اروپایی ها از ترس ایران نفت کش های خود را با کشتی های جنگی اسکورد می کنند ما ایرانی ها ضرب المثلی داریم سری که درد نمی کند دستمال نمی بندند بله اروپایی ها اگر دنبال رو آمریکایی ها باشند باید از ما بترسند اگر با دشمنان ما همراهی کنند باید از ما بترسند.

وی گفت:امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران معنا ندارد.شما اروپایی ها توافقی امضا کرده اید که باید به آن عمل کنید. ایران کشور و قدرت کوچکی نیست که آن را به بازی بگیرید. شما خوب می دانید ایرانی ها انسان های باهوشی هستند ما اگر قرار بود تسلیم شما بشویم اصلا انقلاب نمی کردیم.

امام جمعه سیراف موقت اظهار کرد: نقلاب به ما یاد داده روی پای خود بایستیم؛ مسئولین به مردم و جوانان انقلابی اعتماد کنند؛ کار را به مردم بسپارید نتیجه خواهید گرفت.از قوه قضائیه و شخص آیت الله رئیسی بابت مبارزه با فساد تشکر می کنم و به ایشان عرض می کنم شما مردم را امیدوار کردید؛ مردم با دیدن شما و عملکرد شما به یاد شهید بهشتی عزیز افتادند ؛ در مبارزه با هر گونه فساد اول خداوند و بعد هم همه مردم پشتیبان شما هستند.

رشیدپور بیان کرد:از اقدامات دولت هم در برابر کشورهای اروپایی و کاستن از تعهدات ذیل برجام حمایت می کنیم. اروپایی ها باید بدانند بیشتر از آنکه ما به آنها نیاز داشته باشیم آنها به ما نیاز دارند.

وی در پایان گفت:عروج ملکوتی مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس عاشوری هم رزم شهید شیخ ابوتراب عاشوری و پدر شهید محمد عاشوری که خدمات بسیاری در دادگستری استان و شهرستان به مردم ارائه دادند را محضر تمامی مردم استان بوشهر،شهرستان کنگان و به خصوص شما مردم بخش سیراف و خدمت حضرت حجت الاسلام و المسلمین عاشوری امام جمعه بندر سیراف عرض تسلیت و تعزیت دارم خداوند روح آن مرحوم را با ارواح طیبه شهدا به خصوص فرزند شهیدش محشور گرداند و به بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت بفرماید.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1505067
ارسال نظر
نظرات