شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:56 منتشر شده در مورخ: 1398/04/30 شناسه خبر: 1505509
رئیس جهاد کشاورزی فراهان اعلام کرد؛
افزایش ۳۰ درصدی برداشت گندم در فراهان
رئیس جهاد کشاورزی فراهان گفت: تا کنون ۲۴ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط سیلوهای شهرستان خریداری‌شده است که در مقایسه با سال گذشته بیش از ۳۰درصد رشد داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  یار محمدی، رئیس جهاد کشاورزی فراهان در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به برداشت گندم در فراهان گفت: تا به امروز حدود ۲۴ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط سیلوهای شهرستان خریداری‌شده است که در مقایسه با سال گذشته بیش از ۳۰درصد رشد داشته است.

وی علت تأخیر در پرداخت پول گندم را افزایش کرایه حمل به قیمت گندم و اصلاح سی‌دی‌های اسناد مالی دانست و بیان کرد: این مشکل برطرف شده و پول گندم با محاسبه کرایه حمل طبق روال معمول ظرف یک هفته پرداخت می‌شود.

یارمحمدی اظهار کرد: همچنین از آن عده‌ای از گندم کاران که هنوز اقدام به ثبت‌نام در سامانه پهنه‌بندی نکردند، قبل از برداشت محصول خود به مرکز جهاد کشاورزی خنجین و یا جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه و در سامانه مذکور ثبت‌نام کنند تا موقع تحویل گندم و یا دریافت پول آن با مشکل مواجه نشوند.

رئیس جهاد کشاورزی فراهان ادامه داد: برداشت در شهرستان با ۱۲۳ کمباین در حال انجام است که تعداد ۲۳ دستگاه مهاجر از استان‌های فارس، قم و کرمانشاه است، برداشت در شهرستان معمولاً ساعتی و طبق نرخ ابلاغی از طرف وزارتخانه کمباین‌های متوسط داخلی ساعتی ۹۵۵۰۰ تومان، کمباین‌های نیمه سنگین ساعتی ۱۱۰۰۰۰ تومان و کمباین‌های سنگین در اراضی دیم هکتاری ۱۵۰۰۰۰ تومان و اراضی آبی هکتاری ۲۶۰۰۰۰ تومان است.

وی گفت: هر کمباین قبل از برداشت بایستی از کارشناسان ناظر و یا اتحادیه کمباین داران برچسب سلامت یا همان برچسب معاینه فنی سال ۱۳۹۸ را دریافت کند و هنگام برداشت روی کمباین نصب کند، درصورتی‌که کمباین برچسب مذکور را نداشته باشد با ناظر برداشت جهاد کشاورزی و یا تعاونی کمباین داران تماس گرفته و نسبت به معاینه کمباین مذکور اقدام کنند.

یارمحمدی افزود: مهمترین نکته در زمان برداشت هر کشاورز بایستی ناظر برداشت و کنترل ریز کمباین در مزرعه خودش باشد و به محض اینکه ریزش غیر استاندارد ( بیش ۵ تا ۷ درصد ) بود از کار کمباین جلوگیری و با جهاد کشاورزی و یا تعاونی کمباین داران تماس گرفته تا نسبت به توقیف کمباین تا زمان رفع نقص کامل اقدام شود.

رئیس جهاد کشاورزی فراهان خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است در چنین مواقعی به کمباین اجازه فعالیت در هیچ نقطه از استان داده نمی‌شود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1505509
ارسال نظر
نظرات