شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:26 منتشر شده در مورخ: 1398/04/30 شناسه خبر: 1505551
محور ییلاقی استان یزد آبستن حوادث ترافیکی؛
پروژه ملی تقاطع غیر هم سطح ورودی تفت همچنان بلاتکلیف!
وضعیت نامعلوم اجرای پروژه ملی تقاطع غیرهمسطح شهر تفت در حالی است که انجام این پروژه می تواند یکی از گره های ترافیکی، پرتردد و خطرناک استان یزد را حل کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، شهرستان تفت به جهت قرارگیری در مسیر ییلاقات استان یزد، در ایام تعطیل و بویژه اواخر هفته با بار ترافیکی عجیبی روبرو است به گونه ای که کمتر هفته ای است که تصادف یا سانحه ای در محور مواصلاتی ییلاقات شهرستان تفت رخ ندهد.

یکی از گره های ترافیکی و مسیر های پرتردد و خطرناک شهرستان تفت، مبادی ورودی به شهر تفت است؛ ورودی شهر تفت از مسیر شیراز یا همان روستاها، یکی از تقاطع های خطرناک این شهر است که اصلاح هندسی آن و ایجاد تقاطع غیر هم سطح در این امری ضروری است.

5 دی ماه 1396 بود که فرماندار اسبق تفت(محمودزارع رشکوئیه) خبر از ساخت تقاطع غیر هم سطح در ورودی پل میر سید محمد تفت و بر طرف شدن مشکل چندین و چند ساله تفت داد و برگزاری مناقصه آن را اعلام کرد.

 

طرح اصلاح و ایجاد میدان در ورودی شهر تفت از سمت محله میرسیدمحمد در ادامه پروژه ملی ساخت بزرگراه تفت-ابرکوه تعریف شده که قرار بوده عملیات اجرایی آن در اوایل سال 97 آغاز شود به گونه ای که پروژه به مناقصه گذاشته و پیمانکار آن مشخص شده بوده است؛ هر چند عملیات اجرایی این پروژه آغاز و اقداماتی انجام گرفت اما پس از مدتی این پروژه تعطیل و به حال خود رها شد.

 

فرماندار سابق در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه استان یزد، در رابطه با این پروژه گفته بود: تقاطع غیر همسطح ورودی تفت که بخشی از پروژه ملی مسیر یزد – تفت - ابرکوه – سورمق است با توجه به مطالبات پیمانکار، روند عملیاتی آن سرعت خوبی ندارد و امیدواریم در بودجه سال 98 اعتبار لازم برای انجام این پروژه در نظر گرفته شود.

 

فرماندار سابق تفت(محمد محامدی) بازدید هایی را از این پروژه داشت و در نشست خبری دهه فجر سال گذشته نیز از تخصیص 400 میلیون تومان اعتبار برای اجرای این پروژه خبر داد اما همچنان این پروژه وضعیت نامعلومی دارد.

در حالی پس از حدود یکسال همچنان این پروژه متوقف است که مناقصه ساخت نقطه حادثه خیز تقاطع غیرهم سطح با پیگیری های فرماندار سابق انجام  و شرکت مجری مشخص شده است.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1505551
ارسال نظر
نظرات