شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:36 منتشر شده در مورخ: 1398/04/30 شناسه خبر: 1505557
با سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت می گیرد
افزایش 15 هزار متر مکعبی ظرفیت تولید آب شیرین در زاهدان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان از افزایش ظرفیت تولید آب شیرین در زاهدان خبر داد و گفت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی، بزودی 15هزار متر مکعب به ظرفیت تولید آب شرب در این شهر افزوده خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قاسمی در گفت وگو با عصرهامون، نیاز آبی کلان شهر زاهدان را در فصول گرم سال و پیک مصرف با وضعیت مشترکین موجود و بدون در نظرگرفتن مناطق جدید الحاقی را 2هزار و 200 لیتر در ثانیه اعلام کرد و گفت: شهرستان زاهدان با بیش از 36 هزار کیلومتر مترمربع وسعت و جمعیت شهری بیش از 700 هزار نفر دارای هزار 665 کیلومتر شبکه توزیع و 154هزار فقره اشتراک است که از این تعداد 129 هزار مشترک آب شیرین و 25 هزار مشترک آب بهداشتی آب شور هستند.

وی با اشاره به کمبود آب شرب در زاهدان افزود: آب شرب زاهدان از 3 منبع آب انتقالی از چاه نیمه های زابل به زاهدان با حجم 850 لیتر برثانیه معادل 73هزار متر مکعب در شبانه روز، آب تولیدی آب شیرین کن با حجم 300 لیتر بر ثانیه معادل 26هزار متر مکعب در شبانه روز و آب استحصالی چاه های جنوب با حجم 50 لیتر بر ثانیه معادل 6هزار متر مکعب در شبانه روز در شهر زاهدان تامین می شود.

وی ادامه داد: در مجموع هزار و 200 لیتر بر ثانیه از این 3 منبع به شبکه آب شرب شهر تزریق می شود که با این شرایط، زاهدان در شرایط اوج مصرف 600 لیتر برثانیه کمبود شرب دارد.

مدیر عامل آبفا استان، میزان تولید آب بهداشتی را در مرکز استان 400 لیتر برثانیه اعلام و تصریح کرد: این مقدار برابر با نیاز فعلی است و مشکلی در این بخش وجود ندارد؛ تنها در مناطق فاقد سامانه آبرسانی با نیاز آبی 250 لیتر روبرو هستیم که این کمبود ناشی از محدودیت ظرفیت انتقال از منابع چاه نیمه های سیستان به زاهدان و محدودیت منابع آبی محلی در محدوده شهر است.

وی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده کوتاه مدت افزود: حفر و تجهیز 5 حلقه چاه، اجرای خطوط جمع آوری و شیرین سازی به ظرفیت 15 هزار متر مکعب در شبانه روز با سرمایه گذاری بخش خصوصی در دست انجام است.

قاسمی با بیان اینکه مدیریت توزیع عادلانه آب اصلی ترین راهبرد این شرکت است، افزود: برنامه اجرایی مدیریت توزیع در شبکه با توجه به کمبود جدی به گونه ی اجرا می شود که هیچ یک از مشترکین آب به صورت قطع مداوم با بیش از چهار الی پنج ساعت مواجه نشود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تکمیل و اتمام پروژه اجرایی خط دوم از چاه نیمه به زاهدان با کارفرمایی شرکت آب نیرو به ظرفیت انتقال هزار و 680 لیتر در ثانیه راهکار اساسی و مطمئن به منظور بهره مندی 100 درصدی شهروندان از نعمت آب شرب خواهد بود. همچنین در شبکه آب زاهدان برای توزیع بهتر و بهره مندی مناطق فاقد شبکه حدود 800 کیلومتر عملیات اصلاح و توسعه باید انجام شود که 100 کیلومتر آن هدف گذاری شده و در حال انجام است که لوازم و مصالح آن به خریداری و در انبار موجود است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1505557
ارسال نظر
نظرات