شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:39 منتشر شده در مورخ: 1398/04/30 شناسه خبر: 1505618
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:
انتظارات مردم از وزارت ارتباطات برآورده نشده است/ با قول و شعار شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی نمی‌شود
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با توجه به اینکه زمان زیادی از اقدامات زیر ساختی و فنی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات گذشته است ولی متاسفانه هنوز راه اندازی این شبکه در حد قول و شعار است و در عمل اتفاق خاصی نیفتاده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار راه آرمان ؛در خصوص شبکه ملی اطلاعات گفت: مطالباتی که مردم و هم چنین مقام معظم رهبری از مسئولین و به خصوص وزارت ارتباطات دارند راه اندازی کامل شبکه ملی اطلاعات است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه زمان زیادی از اقدامات زیر ساختی و فنی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات گذشته است شبهه ها و ابهاماتی در این ارتباط وجود داشت که قرار است چه زمانی این شبکه به صورت کامل عملیاتی شود و ما حساسیت خاصی نسبت به این موضوع داشتیم.

سعیدی در ادامه خاطر نشان کرد: به همین دلیل سال گذشته ما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را به مجلس دعوت کردیم و گزارشی از روند اجرایی شبکه ملی اطلاعات خواسته شد که محتوای این گزارشات این بود که بخش عمده ای از زیر ساخت های شبکه ملی اطلاعات ایجاد شده است.

وی افزود: طبق صحبت های وزیر ارتباطات شبکه ملی اطلاعات به مراحل پایانی رسیده است و در یک موقعیت زمانی پیش بینی شده راه اندازی می شود ولی در واقعیت این اتفاق نیفتاده است و اینکه آن ها بتوانند  موتور جستجو گر ایرانی را راه اندازی کنند و یا به صورت کامل به شبکه اینترانت متکی شویم و وابستگی به شبکه های بیگانه و خارجی به طور کامل قطع شود بحثی است که هنوز ازآن اطمینان کامل پیدا نکردیم.

 این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان مطرح کرد:  هنوز یک سری سوالات و انتظاراتی که مردم از وزارت ارتباطات دارند برآورده نشده است و فکر نمی کنم بتوانند آن ها را به این سرعت راه اندازی کنند اگر چه قول هایی دادند ولی با قول و حرف شبکه ملی اطلاعات راه اندازی نمی شود.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1505618
ارسال نظر
نظرات