شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:23 منتشر شده در مورخ: 1398/04/30 شناسه خبر: 1505624
آیت‌الله علم‌الهدی:

شورای نگهبان پاسدار نظام اسلامی در برابر نفوذ دشمن است

شورای نگهبان پاسدار نظام اسلامی در برابر نفوذ دشمن است
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: این نظام قلعه محکمی با دیوارهای بلند است و دشمن به‌خوبی می‌تواند از دروازه دموکراسی عبور کند، این دروازه نگهبان می‌خواهد که نگذارد دشمن نفوذ کند، شما نگهبان و پاسدار این دروازه مردم‌سالاری هستید که باید جلوی نفوذ را بگیرید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد صبح امروز در دیدار با اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در استان خراسان رضوی با بیان اینکه نظارت شورای نگهبان یک فیلتر قوی و ارزشمند در ورود به کارگزاری نظام مقدس جمهوری اسلامی است اظهار داشت: نکته‌ای که باید از نظر شناخت موقعیت و وظیفه خودتان در این نهاد به آن توجه داشته باشید خطیر بودن این موقعیت و وظیفه است.

وی ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی از نظر مبانی اعتقادی و ایمانی همه مسلمانان سه خصوصیت دارد؛ خصوصیت اول، نظامی است که پای آن افرادی که وابسته به دین و نیروی اسلام بوده‌اند، در مقام ایثارگری پای این نظام جان دادند و خون عزیزترین عزیزان اسلام پای درخت انقلاب جریان داشته است.

امام جمعه مشهد افزود: خاصیت دوم این نظام از نظر تمام مسلمانان جهان این است که آرمان اسلام‌خواهی در این نظام مقدس متبلور بوده، خصوصیت سوم هم این است که معتقد به وجود امام زمان(عج) هستیم، امام حاضر و حاکم بر خودمان را وجود مقدس ایشان می‌دانیم، ما اکنون تحت مباشرت و اجرای امامت امام زمان(عج) قرار داریم و این مباشرت از ناحیه حجت امام زمان(عج) است که ولی‌فقیه باشد.

شورای نگهبان، حافظ دروازه مردم‌سالاری

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر اینکه این نظام صف مقدم جبهه و جنگی است که در مقابل دشمنان پیغمبر(ص) داریم، خاطرنشان کرد: این نظام قلعه محکمی با دیوارهای بلند است، دشمن از این دیوار که دیوار «ولایت‌فقیه» است، نمی‌تواند بالا بیاید اما این قلعه یک دروازه خیلی وسیع به اسم دموکراسی دارد که دشمن به‌خوبی می‌تواند از این دروازه عبور کند، این دروازه نگهبان می‌خواهد که نگذارد دشمن نفوذ کند، شما نگهبان و پاسدار این دروازه مردم‌سالاری هستید که باید جلوی نفوذ را بگیرید.

علم‌الهدی با تأکید بر اینکه اگر این انقلاب و نظام از بین برود، حداقل تا یک هزار سال دیگر صدایی به اسم اسلام در مقابل کفر جهانی بلند نمی‌شود، گفت: «تبارشناسی عامل نفوذی» در کار شما اهمیت بسیاری دارد که به آن توجه کنید، عامل نفوذی، یک انگلیسی، فرانسوی و آمریکایی نیست، عامل نفوذی یک ایرانی با تابلوی انقلابی بودن و ولایت‌مداری است که وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه افراد به‌عنوان تابلوی شفاف یک جریان برای دشمن عامل نفوذی نمی‌شوند، اضافه کرد: در مقام تبارشناسی عامل نفوذی دشمن به دنبال افراد و جریانی می‌رود که با رهبری زاویه‌ دارند و از آنان گزینش می‌کنند.

فرد زاویه‌دار با رهبری هدف دشمن برای نفوذ است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: کسی که با رهبری زاویه ‌دارد، رهنمودها و ولایت رهبری را اندازه‌گیری می‌کند، بخشی را قبول و بخشی را رد می‌کند، چه در عرصه‌های سیاسی، چه فرهنگی و چه اقتصادی، این عنصر زاویه‌دار با رهبری، عامل نفوذی دشمن است.

علم‌الهدی با تأکید بر اینکه فرد زاویه‌دار با رهبری از ابتدا عامل دشمن نیست، خاطرنشان کرد: کسی که با رهبری زاویه دارد و از همان اول خط و موضع رهبری را در مبارزه با استکبار، سیاست خارجی و دیگر موضوعات جرح‌ و تعدیل می‌کند، تباری است که دشمن عامل نفوذی خودش را از این تبار استخدام می‌کند.

وی یادآور شد: این موضوع پیش‌بینی یا حدس نیست، 40 سال تجربه عمر انقلاب است که چقدر ریزش داشتیم و انسان‌ها تغییر پیدا کردند، اگر منشأ ریزش و تنزل آنان را بررسی کنیم، از اختلاف و مخالفت با رهبری شروع می‌شود، از منافقین که 17 هزار بی‌گناه را در کشور کشته‌اند نامردتر نداریم، روزی مبارز با دشمن، انقلابی و وابسته به‌ تمام‌ معنا به امام بودند، اما نقطه انفصال آنان از امام اختلاف آنان با ایشان بود که گفتند «امام را قبول داریم، اما گزینه‌های امام را قبول نداریم».

به تخلفات در انتخابات توجه ویژه داشته باشید

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه باید نسبت به بروز تخلف در انتخابات حساس باشید، گفت: تقلب در عرصه انتخابات ما یا صورت نمی‌گیرد یا اگر صورت بگیرد، آن‌قدر ضعیف است که قابل‌ توجه نیست اما آنچه که در انتخابات ما رخ می‌دهد تخلف است که نباید آن را دست‌کم گرفت، یعنی با انجام اقداماتی انتخابات را مهندسی می‌کنند که نتیجه به نفع خودشان یا دوستشان تمام شود.

علم‌الهدی با بیان اینکه در انتخابات گذشته مواردی از تخلف و تأمین نشدن تعرفه در برخی نقاط پرجمعیت حاشیه رخ داد اما به آن رسیدگی نشد گفت: فضای نظارت شورای نگهبان یک فضای دینی و اعتقادی است که باید روی تیزهوشی ناظران و دقت نظر آنان توجه شود تا گرفتار حرکت‌های فریبکارانه نشوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1505624
ارسال نظر
نظرات