شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:42 منتشر شده در مورخ: 1398/04/30 شناسه خبر: 1505644

درگیری ماموران مرزی آمریکا با پناهجویان در مرز مکزیک

تلاش شماری از پناهجویان برای ورود به خاک آمریکا از مرز مکزیک، درگیری میان آنها و ماموران مرزی را به دنبال داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در جریان درگیری میان پناهجویان در مرز مکزیک، پلیس از گاز اشک‌آور و اسپری فلفل استفاده کرد.

بنابر گزارش خبرگزای اسپوتنیک، وزارت امنیت ملی آمریکا (DHS) اعلام کرد که مهاجران فقط در صورتی می‌توانند پناهندگی بگیرند که به خاک آمریکا قاچاق شده باشند و یا با مهاجرت آنها پیش از ورود به آمریکا در کشور دیگری مخالفت شده باشد یا اینکه به کشور یا کشورهایی سفر کرده باشند که عضو پیمان چند جانبه پناهندگان نبوده باشند.

این قانون که به تازگی اجرایی شده است و به معنای این است که موج پناهجویانی که روانه مرزهای آمریکا می‌شوند، کاهش خواهد یافت.

از این رو اداره گمرک و حفاظت از مرزهای آمریکا (CBP) دیروز شنبه گروهی از پناهجویان را که می‌خواستند از مرز آمریکا با مکزیک در ایالت تگزاس وارد آمریکا شوند، متفرق کرد. شبکه خبری فاکس‌نیوز با استناد به اطلاعاتی که اداره گمرک در اختیار گذاشته اعلام کرده است که مهاجران سه‌بار تلاش کردند تا از مرز عبور کنند.

یکی از مقامات این سازمان گفت: «فرمان توقف نادیده گرفته شد و آنها ناگهان به سمت موانع موقت هجوم آوردند... تعداد زیادی از مردان در این گروه بی‌توجه به فرمان توقف سعی کردند که موانع را جابه‌جا کنند و وقتی با واکنش مقامات مواجه شدند، به افسران حمله کردند و با مشت و لگد زدن تلاش کردند که  وسایل آنها را بگیرند.» در این حین، تعدادی بازداشت شدند و مقامات مکزیکی افرادی را که باقی‌مانده بودند را از محل دور کردند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از زمان مبارزات انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ و همچنین بعد از به‌دست گرفتن زمام اختیارات در کاخ سفید، مقابله با مهاجران غیرقانونی را در اولویت دستورکار دولت خود قرار داده و تا کنون اقدامات متعددی مانند دیوارکشی و اعزام نیروی نظامی به مرز مکزیک انجام داده است.

با این وجود شمار افرادی که توسط سازمان امور گمرکی در دوره ریاست‌جمهوری ترامپ از آمریکا اخراج شده‌اند، بسیار کمتر از تعدادی است که در دوره «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین این کشور اخراج شدند. در سال مالی گذشته در آمریکا این آژانس ۲۵۰ هزار مهاجر فاقد مدارک کافی را از این کشور اخراج کرد. درحالی که این تعداد در سال ۲۰۱۲، ۴۱۰ هزار نفر بود.

بنابر اعلام رسانه‌های آمریکایی انتظار می‌رود که در سال جاری، بیش از یک میلیون مهاجر از آمریکای مرکزی و جنوبی به صورت غیرقانونی از مرزهای آمریکا رد شوند.

 

منبع:ورزش

https://www.dana.ir/1505644
ارسال نظر
نظرات