شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:20 منتشر شده در مورخ: 1398/04/30 شناسه خبر: 1505656
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
افزایش بیش از ۱۰۰درصدی قیمت مسکن در یک سال گذشته/ مردم شهرهای بزرگ امیدی به خانه‌دار شدن ندارند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قیمت مسکن در یک سال گذشته بیش از ۱۰۰درصد رشد داشته است، البته رئیس‌جمهور در سخنان اخیر خود به افزایش ۳۰درصدی اجاره‌بها در تهران اشاره کرد که به نظر می‌رسد این رقم نیز تطبیقی با واقعیت ندارد و رشد اجاره‌بها نیز بیش از رقم گفته‌شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در رابطه با سیاست‌های دولت در بخش مسکن با بیان اینکه این سیاست‌ها تا به الان به‌هیچ‌وجه موفقیت‌آمیز نبوده است، گفت: دولت در بخش مسکن طرح قابل‌توجهی که بخواهد آن را در سطح کشور اجرایی کند ارائه نکرده است.

در دوره وزارت آخوندی هیچ طرح مسکنی به مرحله اجرا نرسید

وی افزود: در دوره وزارت آخوندی هیچ طرحی در حوزه مسکن به مرحله اجرا نرسید و حتی تکمیل طرح‌های باقی‌مانده از مسکن مهر نیز با کندی بسیار زیادی صورت پذیرفت. در حال حاضر تنها یک طرح توسط وزیر فعلی راه و شهرسازی تدوین‌شده است که البته این طرح نیز آثار قابل‌توجهی را در بخش مسکن نداشته است.

کریمی ادامه داد: فعلاً دولت مدعی است که طرح جدیدی را جهت حل مشکل مسکن تدوین کرده است ولی تابه‌حال در هیچ کجای کشور مشاهده نشده که از اجرای آن افرادی بهره‌مند و خانه‌دار شده باشند.

 

افزایش بیش از ۱۰۰درصدی قیمت مسکن در یک سال گذشته

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان با اشاره به رشد بسیار وحشتناک قیمت مسکن در سال ۹۷، اظهار کرد: این افزایش قیمت تا جایی ادامه پیدا کرد که قیمت مسکن در یک سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، البته رئیس‌جمهور در سخنان اخیر خود به افزایش ۳۰درصدی اجاره‌بها در تهران اشاره کرد که به نظر می‌رسد این رقم نیز تطبیقی با واقعیت ندارد و رشد اجاره‌بها نیز بیش از رقم گفته‌شده است.

 

مردم شهرهای بزرگ امیدی به خانه‌دار شدن ندارند

کریمی تصریح کرد: متأسفانه در شرایط موجود به‌قدری فشار و سختی اقتصادی به مستاجرین واردشده که خیلی از افراد به‌اجبار محل زندگی خود را به سمت حاشیه شهرها انتقال داده‌اند چراکه قادر به پرداخت اجاره‌بهای مسکن سال قبل خود نیستند. امروزه خانه‌دار شدن برای بسیاری از افراد خصوصاً در شهرهای بزرگ و تهران با توجه به رشد سرسام‌آور قیمت مسکن به آرزویی بزرگ و دست‌نیافتنی تبدیل‌شده است و بسیاری از مردم امیدشان را برای خرید خانه ازدست‌داده‌اند.

 

اقدامات عملی دولتمردان برای مردم مهم است نه آمارهای آنان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه آمارهای گفته‌شده توسط اعضای دولت برای مردم مهم نیست و اقدام عملی و نتیجه کار است که برای مردم اهمیت دارد، گفت: اگر سخنانی گفته شود که با واقعیات سازگار نباشد قطعاً موردقبول مردم، نخبگان و صاحب‌نظران واقع نمی‌شود و آنچه ملاک قضاوت است اقدامات عملی دولتمردان است.

وی وضعیت مدیریت در وزارت راه و شهرسازی را نسبت به گذشته بهتر دانست و ادامه داد: این وضعیت نسبت به دوره تصدی‌گری آخوندی بر این وزارت بهبودیافته است. ولی اجرای طرح جدید مسکن توسط این وزارتخانه نیاز به همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مختلف ازجمله نظام بانکی، شهرداری‌ها، دستگاه‌های خدمت رسان و ... دارد و به علت اینکه این هماهنگی‌ها فراتر از محدوده یک وزارت است باید دید آیا در عمل همراه با موفقیت خواهد بود یا خیر.

 

انتهای پیام/

https://dana.ir/1505656
ارسال نظر
نظرات