شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:33 منتشر شده در مورخ: 1398/04/30 شناسه خبر: 1505658
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی :

ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی در استان مرکزی /امسال پرونده مسکن مهر در استان مرکزی بسته خواهد شد

ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی در استان مرکزی /امسال پرونده مسکن مهر در استان مرکزی بسته خواهد شد
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: برنامه‌ریزی برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد در سال ۹۸ صورت پذیرفته که سهم استان مرکزی ۲۰۰۰ واحد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ احمد مرزبان مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: در طرح اقدام ملی برای تولید و عرضه مسکن، قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ در کشور ساخته شود که شامل احداث ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده و ۱۰۰ هزار واحد نیز توسط بنیاد مسکن در کشور صورت پذیرد.

مرزبان اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد در سال ۹۸ صورت پذیرفته که سهم استان مرکزی ۲۰۰۰ واحد است جهت پیگیری و تأمین زمین جلساتی با بنیاد مسکن انقلاب استان صورت پذیرفته است .

وی بیان کرد : بررسی راهکارها و مشکلات مربوط به سایت‌های مسکن مهر استان ، تحویل و تحول اراضی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ، واگذاری زمین مربوط به بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری ،پیگیری مسکن محرومین ، اخذ زمین جهت ساخت ادارات بنیاد مسکن در شهرهای اراک و ساوه و پیگیری اجرایی نمودن دستور وزیر در خصوص همکاری با بنیاد مسکن در پروژه‌های آماده‌سازی ، مشارکتی و ساخت ازجمله مواردی است که موردتوجه است.

این مقام مسئول اظهار داشت : از مجموع ۳۹ هزار و ۲۱۰ واحد مسکن مهر استان که در قالب تعاونی ، تفاهم‌نامه سه‌جانبه ،  خود مالکین و گروهای ساخت احداث گردیده ۲۳ هزار و۶۲۹ واحد مربوط به شهرهای بالای ۲۵۰۰۰ هزار نفر در حوزه اداره کل راه و شهرسازی بوده ، ۹۳۲۶ واحد مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و در حوزه وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوده و همچنین ۲۶۵۵ واحد در حوزه شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر و ۳۶۰۰ واحد در بافت‌های فرسوده بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اظهار امیدواری کرد با رفع مشکلات ۶۶۳ واحد باقی‌مانده پروژه‌های فوق، امسال پرونده مسکن مهر به‌طور کامل در استان مرکزی بسته خواهد شد .


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1505658
ارسال نظر
نظرات