شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:35 منتشر شده در مورخ: 1398/04/30 شناسه خبر: 1505703

مجوز مجلس به دولت درباره مشترکان پرمصرف برق

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای به دولت برای دریافت هزینه پسماند از مشترکان پرمصرف برق مجوز دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه، 30 تیر) پارلمان، ماده یک لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی را از مجموع 231 نماینده حاضر، با 164 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع تصویب کردند.

براساس این گزارش، در ماده (1) این لایحه آمده است: به منظور تسهیل، تشویق و توجیه سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در ایجاد و بهره‌برداری از تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی از جمله زباله‌سوزی،گازی‌سازی، هاضم بی‌هوازی و گاز حاصل از محل‌های دفن و ساماندهی پسماندهای عادی در کشور، نرخ خرید تضمینی برق حاصل از تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی با پیشنهاد وزیران نیرو و کشور و تصویب شورای عالی اقتصاد تعیین می‌شود.

همچنین، بهارستان‌نشینان در ادامه این جلسه، با تصویب ماده (2) لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی، دولت را مکلف کردند تا هزینه برق آزاد بر الگوی مصرفی را برای خرید برق حاصل از پسماند اختصاص دهد.

در متن ماده (2) این لایحه آمده است: دولت مجاز  است در هر سال در بودجه سنواتی به ازای هر کیلووات ساعت برق مصرفی مازاد بر الگوی مصرف در قبوض مشترکان پرمصرف برق به استثنای مشترکان خانگی روستایی و چاه‌های کشاورزی تعرفه پسماند تعیین کند تا صرفا برای خرید برق تولیدی از تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی هزینه شود.

منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1505703
ارسال نظر
نظرات