شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 19:58 منتشر شده در مورخ: 1398/04/30 شناسه خبر: 1505795
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

اقتدار امروز کشور برآمده از دفاع مقدس است/ در برگزاری کنگره شهدا صف‌بندی و طیف‌بندی‌ای نداریم/ از برخی مدیران کل و نمایندگان مجلس گله‌مندم

اقتدار امروز کشور برآمده از دفاع مقدس است/ در برگزاری کنگره شهدا صف‌بندی و طیف‌بندی‌ای نداریم/ از برخی مدیران کل و نمایندگان مجلس گله‌مندم
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه اقتدار امروز کشور از دفاع مقدس است اظهار کرد: استکبار همه مؤلفه‌های قدرت چون جمعیت، سرزمین، صنعت و تکنولوژی را در اختیار دارد ولی مقتدر نیست و بلایی که انقلاب اسلامی بر سر استکبار آورده این است که ثابت کرده که آنها مقتدر نیستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دیار آفتاب؛سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ظهر امروز در صد و چهل و سومین جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰شهید استان مرکزی گفت: تعبیر رهبر معظم انقلاب از دفاع مقدس با عنوان گنج است. هر کس به هر میزانی که بتواند از این گنج احصا کند ثروتمند می شود.

کریمی افزود: این گنج می تواند ما را هدایت کند و برای انجام فعالیت ها انگیزه می‌دهد. به عبارتی دفاع مقدس ابعادی دارد که به هر بخش آن‌که ورود کنیم پر از مطلب است و هر کس به گوشه‌ای از آن ورود کند مانند شهدا می‌شود و می‌تواند عملش را هم شبیه آن‌ها کند.

وی عنوان کرد: شاید داشته‌ها محدود باشد ولی وقتی با اخلاص به میدان بیاییم تأثیرگذاری نیز افزایش می‌یابد که این مهم در دفاع مقدس نیز برقرار بود. آنجا هم هر چه داشتیم به میدان آوردیم و برکتش پیروزی در برابر استکبار بود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ضمن بیان اینکه اقتدار امروز کشور از دفاع مقدس است اظهار کرد: استکبار همه مؤلفه‌های قدرت چون جمعیت، سرزمین، صنعت و تکنولوژی را در اختیار دارد ولی مقتدر نیست و بلایی که انقلاب اسلامی بر سر استکبار آورده این است که ثابت کرده که آنها مقتدر نیستند و باید گفت که رهبری، آرمان‌ها، ملت و دشمن بزرگ عوامل اقتدار ما بوده است.

وی در خصوص کنگره شهدای استان مرکزی گفت: برگزاری اجلاسیه اصلی پایان کار نیست و شروع کار است و علی رغم عقبه ۵ ساله باید گفت که تازه کار آغاز شده است.

کریمی با تاکید بر اینکه انتظارات و اهداف کنگره کاملا مشخص است، در خصوص بخش فعالیت های رسانه ای کنگره بیان کرد: با توجه به بررسی های انجام شده ظرفیت های خوبی داریم ولی ایراد کار در تمرکز و تولید محتواست. ابزار کافی در اختیار است ولی نیاز به تولید محتوا داریم.

وی با اشاره به اینکه در فضای رسانه ای باید همه جریانات پای کار باشند عنوان کرد: در برگزاری و اجرای فعالیت های کنگره صف بندی و طیف بندی انجام ندادیم چرا که شهدا قهرمانان امت اسلامی اند که حرکتش با مردم شروع شده و ادامه دارد و به انتها خواهد رسید پس باید از همه ظرفیت بهره کافی برده شود و در این فضا نشریه غیر همسو یا همسو نداریم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تصریح کرد: ۶۲ گروه رسانه ای احصا شده است که باید ارتباط گیری با آنها انجام شود. همچنین قرارگاه رسانه ای باید تشکیل شود که می توان روی عناصر آن نظر داد.

وی به گلایه از برخی مدیران کل استان پرداخت و گفت: از نمایندگان مجلس و تعدادی از مدیران کل گله مندم چرا که علی رغم دعوت صورت گرفته در جلسه شورای سیاست گذاری حضور نیافتند. مگر در طول انجام کنگره چند جلسه سیاست گذاری داریم. به همین خاطر از من به عنوان دبیر کل کنگره گله مند نباشند که ما را دعوت نکردید و ما را ندیدید. انتظار این بود که ما را همراهی کنند و در راستای بررسی عملکرد و ارائه نظر مثبت و یا حتی منفی حضور می یافتند.

کریمی افزود: مدیران استانی در کنار کنگره و یا در همین کنگره باید بیش از پیش به امام بپردازند چرا که حضرت امام در استان خودش هم مظلوم است.

وی با اشاره به پیشنهاد ایجاد موزه امام (ره) در استان ادامه داد: اگر گردشگران وارد استان شوند امام را چگونه بشناسند؟ این نشان از کم کاری است. دستگاه های فرهنگی چه میزان در این حوزه کار کرده اند؟ چه میزان جوانان را با سیره امام آشنا کردند به شخصه در این حوزه ها نیز گله مندم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: کنگره ملی است و باید همه پای کار بیایند که این خواسته رهبری است. بعد از اجلاس اصلی اعلام می کنیم که چه کسانی غفلت و چه کسانی پای کار بودند.

وی عنوان کرد: با فعالیت های دقیق همه استان باید حس کنگره به خود بگیرد و همه استان تحت الشعاع فرهنگ ایثار و شهادت قرار گیرد.

کریمی با تاکید بر بحث تبیینی کنگره خاطر نشان کرد: خواهش این است که هرکسی به سهم خودش در تبیین ابعاد مختلف این گنج تلاش کند. باید گفت صرفاً دنبال کار تبلیغی نیستیم هرچند که تبلیغ هم نیاز است.

جمع‌آوری ۶۵۰ هزار سند از دوران دفاع مقدس و انقلاب

مشایخی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هم در این جلسه گفت: رصد، تولید محتوا، توزیع محتوا و مصرف آن، چهاراصلی است که باید در فعالیت رسانه‌ای در حوزه کنگره موردتوجه قرار گیرد.

مشایخی افزود: بیش از ۶۰ مجموعه فعال و تأثیرگذار شناسایی‌شده‌اند که می‌توان در یک کارگاه یک‌روزه تقسیم‌بندی کار در حوزه‌های هنری مختلف در بین آن‌ها اتفاق بیفتد.

وی عنوان کرد: کارگروه رسانه‌ای که زیرمجموعه‌ای از کمیته روابط عمومی است باید فعال‌تر شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: برگزاری جشنواره‌ای در خصوص تولیدات رسانه‌ای می‌تواند در این حوزه تأثیرگذار باشد. همچنین باید تلاش شود که از تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: تا به این لحظه ۶۵۰ هزار سند جمع‌آوری‌شده است که در صورت نیاز می‌توانیم در اختیار رسانه‌های مختلف قرار دهیم.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1505795
ارسال نظر
نظرات