شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:23 منتشر شده در مورخ: 1398/04/31 شناسه خبر: 1505821
معاون سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان خبر داد:
اشتغال زایی 5هزار نفره در سیستان با ورود آب/ دو هزارمیلیارد ریال محصولات جالیزی برداشت می شود
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: با ورود آب به منطقه سیستان و رونق کشت محصولات جالیزی،برای پنج هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دهمرده در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: با توجه به آورد خوب رودخانه هیرمند در سال جاری در اکثر روستاهای منطقه سیستان از بهمن ماه سال گذشته تا اردیبهشت سال جاری، محصولات جالیزی (هندوانه و خربزه محلی) کشت شده است.

به گفته وی، سطح زیر کشت محصولات جالیزی شمال استان در سال‌ جاری ۷هزار هکتار بوده که از این تعداد چهار هزار و 700 هکتار خربزه و دو هزار و 300هکتار هندوانه می باشد که نسبت به سال گذشته دو و نیم برابر افزایش داشته است.

این مسئول با بیان اینکه تا پایان فصل برداشت، 150 هزار تن محصولات جالیزی به ارزش بیش از دو هزار میلیارد ریال تولید و روانه بازار مصرف می شود، گفت: با ورود آب به منطقه و رونق  کشت محصولات جالیزی،برای پنج هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

گفتنی است کشت محصولات جالیزی جزو جدا نشدنی کشاورزی استان، به علت پوشش سطح زمین، در کاهش دما، گرد و غبار و تعدیل اقلیم منطقه موثر بوده و سبب می‌شود که مردم منطقه تابستان گرم و لوار سوزان را با شیرینی هندوانه و خربزه به پایان ببرند.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1505821
ارسال نظر
نظرات