شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 09:59 منتشر شده در مورخ: 1398/05/01 شناسه خبر: 1506190
نماینده مردم مشگین شهر در مجلس مطرح کرد
کامیون مشگین شهر 40 درصد ارزانتر از همتای وارداتی
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس گفت: کامیون های تولید شده در کارخانه مشکین شهر حدود ۴۰ درصد از کامیون های مشابه وارداتی ارزانتر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ولی ملکی در گفتگو با خبرنگار سبلان‌ما، با بیان اینکه کامیون های تولید شده در کارخانه مشگین شهر حدود ۴۰ درصد ارزان تر از کامیون های وارداتی ،اظهار داشت: علیرغم تامین نیاز داخل می توان شرایط صادرات کامیون‌های تولیدی به خارج از کشور را نیز فراهم کرد.

وی  با تاکید بر اینکه بدنه کامیون های کارخانه مشگین  ۱۰۰ درصد تولید داخل است، افزود: اگرچه شکل ظاهری کامیون‌های این کارخانه شبیه بنز هستند اما پلت فُرم و بدنه آنها ۱۰۰ درصد تولید داخل است و توسط جوانان منطقه طراحی و تولید می شود.

کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در فاز نهایی کارخانه کامیون‌سازی مشگین شهر- که رسیدن به آن حدود ۵ سال به طول می‌انجامد- ۵ هزار نفر در این کارخانه مشغول به فعالیت می‌شوند، اضافه کرد:در فاز نخست راه اندازی این کارخانه حدود ۵۰۰ نفر مشغول و تا عید سال ۹۹، حدود یک هزار نفر مشغول به کار می‌شوند.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای کارخانه کامیون سازی مشکین شهر حدود ۶۶ هزار متر مربع سوله پیش بینی شده است، تصریح کرد: در بدترین شرایط این کارخانه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان ارزش افزوده برای شهرداری ها و دهیاری های استان ایجاد می‌کند.

 ملکی در توضیح سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته برای راه‌اندازی کارخانه کامیون‌سازی مشکین شهر، افزود: بخش خصوصی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و راه‌اندازی این کارخانه هزینه کرده است و  امیدوارم با پایان مرحله نصب ماشین‌آلات با حضور رییس جمهور در منطقه، راه‌اندازی شود.

 

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1506190
ارسال نظر
نظرات