شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:02 منتشر شده در مورخ: 1398/05/01 شناسه خبر: 1506326
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان خبر داد
مددجویان کمیته امداد از آموزش‌های مهارتی بهره‌مند می‌شوند
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان وبلوچستان گفت: با هدف ارائه آموزش های مهارتی کارآفرینی در راستای کمک به رونق بازار و کسب و کار مددجویان تفاهم نامه همکاری بین این اداره کل و کمیته امداد استان منعقد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خداداد اولیایی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: این تفاهم نامه در سال رونق تولید و با هدف توسعه همکاری های آموزشی در حوزه توانمند سازی مهارتی و با رویکرد اشتغال پایدار در بین اقشارآسیب پذیر و ارائه آموزش مبتنی بر سفارش منعقد شد.

وی با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه ای تنها نهادی است که می تواند گواهینامه بین المللی مهارت را صادر کند، تصریح کرد: افراد با دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای در بخش های روستایی، عشایری و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت  می توانند در حرفه های خاص بیمه شوند و در صورت رسیدن به سن و شرایط بازنشستگی از مزایای مربوط برخوردار خواهند شد.

خداداد اولیائی با اشاره به اینکه هدف اصلی کمیته امداد توانمندسازی برای ایجاد اشتغال است، افزود: اجرای طرح های اشتغال این نهاد به صورت کارشناسی شده تا مرحله اجرا دنبال می شوند.

اولیایی مهم ترین اهداف این تفاهم نامه را توسعه آموزش های مهارتی، کمک به ارتقاء شاخص های کیفیت سطح زندگی مدددجویان، استفاده از ظرفیت هر دو دستگاه برای اجرای بهتر دوره ها، بستر سازی اشتغال و انجام نیاز سنجی در ارتباط با نوآوری و کارآفرینی در حرفه های مرتبط با مدد جویان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با اجرای مطلوب این تفاهم بتوانیم در کنار کمیته امداد حضرت امام(ره)، نقش مطلوبی در توانمندسازی و اشتغال مددجویان داشته باشیم.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1506326
ارسال نظر
نظرات