شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:05 منتشر شده در مورخ: 1398/05/02 شناسه خبر: 1506648
رییس سازمان بسیج مستضعفین:

ایران الگوی عزت و اقتدار کشورهای اسلامی است/ کردستان به‎عنوان یکی از کانون‎های مورد توجه نظام در حال رفع محرومیت است

ایران الگوی عزت و اقتدار کشورهای اسلامی است/ کردستان به‎عنوان یکی از کانون‎های مورد توجه نظام در حال رفع محرومیت است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: همواره سعی دشمن بر این بود که نقش پیش قراول جمهوری اسلامی به عنوان الگوی عزت و اقتدار کشورهای اسلامی را متوقف کند و نگذارد که این رشد توسعه و همه جانبه را به سرعت طی کند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در مراسم بهره برداری از 4500 طرح محرومیت زدایی که به صورت نمادین در روستای پایگلان استان کردستان برگزار شد اظهار کرد: سال گذشته و در چهل سالگی انقلاب طرح 40 هزار پروژه ی محرومیت زدایی در کل کشور توسط سپاه برنامه ریزی شد که امروز 4500 پروژه ی محرومیت زدایی همزمان با سراسر کشور به بهره برداری رسید.

وی گفت: طرح مرکز جامع بهداشت پایگلان به نمایندگی از این 4500 طرح امروز به بهره برداری می رسد، انقلاب اسلامی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی، محرومیت زدایی و کاهش فاصله طبقاتی را در برنامه کاری خود قرار داد اما دشمن  در طول این 40 سال  همواره در حال سنگ اندازی بود تا نگذارد مناطق محروم اقدامات توسعه و راه های رو به رشد خود را طی کند.

نقش پیش قراول جمهوری اسلامی به عنوان الگوی عزت و اقتدار کشورهای اسلامی

وی افزود: همواره سعی دشمن بر این بود که  نقش پیش قراول جمهوری اسلامی به عنوان الگوی عزت و اقتدار کشورهای اسلامی را متوقف کند و نگذارد که این رشد توسعه و همه جانبه را به سرعت طی کند .

وی افزود: مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) بر رسیدگی به مناطق محروم همواره تاکید کردند و در اوایل انقلاب نیز کارهای خوبی توسط جهاد سازندگی انجام شد، و بعد از ادغام این نهاد با تشکیل بسیج سازندگی خلاء جهاد سازندگی پر شد تا مناطق کم برخوردار روند توسعه را سریعتر و ملموس تر مشاهده کنند.

سپاه و بسیج نیز به سهم خود حمایت خود را از برنامه های توسعه ای انجام می دهند

سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: افتتاح این خانه بهداشت در روستای پایگلان بیانگر عزم جدی مسئولان برای حل مشکل مناطق محروم است و سپاه و بسیج نیز به سهم خود حمایت خود را از برنامه های توسعه ای انجام می دهند .

وی با بیان اینکه بیشتر این پروژه ها بیشتر بر بستر بهداشت و سلامت ، آب و کشاورزی و رونق تولید است گفت: استان کردستان از کانون های مورد توجه نظام است تا محرومیت از آن زدوده شود و پتانسیل های خوبی برای توسعه در کشور داریم و علی رغم فشارهای دشمن شاخص های توسعه ای رو به بهبود است و هر ساله وضعیت کشور از لحاظ پیشرفت روند رو به رشد داشته است و هیچ توقفی در کار نبوده است.

میزان اقدامات بسیج در حوزه ی سازندگی در سال جاری در استان کردستان دو برابر خواهد شد

وی گفت: میزان اقدامات بسیج در حوزه ی سازندگی در سال جاری در استان کردستان دو برابر خواهد شد ، چرا که در این استان کارهای بر زمین مانده ی زیادی وجود دارد که با همت همه ی دستگاه های دولتی و انقلابی جبران خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: از پشتیبانی مردم انقلابی کردستان در این 40 سال از نظام اسلامی تشکر می کنیم و امیدواریم دین خود را به پایمردی مردم غیور این دیار ادا کنیم.

گفتنی است؛ آیین بهره برداری از ۴۵۰۰ پروژه محرومیت زدایی، عمرانی و زیرساختی کشور با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی و مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها کشور، استاندار کردستان، فرمانده سپاه بیت المقدس و جمعی از مسئولان اجرایی استان کردستان برگزار شد.

۱۳۶ پروژه از آمار ۴ هزار و ۵۰۰ پروژه قابل افتتاح در روز دوم مرداد در استان کردستان قرار دارد که خانه بهداشت پایگلان در شهرستان سروآباد به نمایندگی از دیگر پروژه های استانی و کشوری با حضور مسئولان لشگری و کشوری افتتاح شد.

برای اجرای این ۱۳۶ پروژه در مجموع هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان با کمک دولت، خیرین و امکانات سپاه هزینه شده است.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1506648
ارسال نظر
نظرات