شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 09:08 منتشر شده در مورخ: 1398/05/13 شناسه خبر: 1509686
کمبودهای اولیه در استان بوشهر همچنان ادامه دارد؛
مرکز شهرستان تنگستان بدون داروخانه شبانه روزی/ از ساعت ۱۲ شب به بعد کسی بیمار نشود
نبود داروخانه شبانه‌روزی در مرکز شهرستان تنگستان باعث شده است تا بیماران در روزهای تعطیل و ساعت های غیر اداری بخصوص از ساعت ۱۲ شب اگر نیاز به دارو داشته باشند برای تهیه دارو مسافت حدود ۶۰ کیلومتری تا مرکز استان طی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از سپاس؛ توسعه زیرساخت‌های درمانی به عنوان یکی از مهمترین ارکان پیشرفت و توسعه در یک منطقه محسوب می‌شود که شهر اهرم به عنوان مرکز شهرستان تنگستان از داشتن بسیاری از این امکانات و زیرساخت‌ها مناکام است که مسئولان باید جهت تجهیز توجه بیشتری برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی این شهر داشته باشند.

نبود داروخانه شبانه‌روزی در اهرم موجب شده تا بیماران در روزهای تعطیل و ساعت های غیر اداری بخصوص از ساعت ۱۲ شب اگر نیاز به دارو داشته باشند برای تهیه دارو مسافت حدود ۶۰ کیلومتری تا مرکز استان طی کنند کنند و علاوه بر تحمل مسافت طولانی هزینه رفت وآمد هم و خطرات را به خان بخرند.

هر چند داروخانه بیمارستان امام حسین(ع) اهرم نام شبانه روزی یدک می کشد ولی براساس شنیده های محلی  به دلیل عدم تجهیز مناسب و نبود برخی داروها مردم نیازمند است یک داروخانه مجهزتر که خدمات شبانه روزی در شهر برای همه اقشار ارائه کند.

داروخانه شبانه روزی در شهر اهرم و یا هر موقعیت جغرافیایی که نام شهر یا بخش یدک می شود از الویت های اصلی در ساختار شهرسازی است؛ این کمبود موجب شده است بارها مردم بریا تامین دارو نیمه های شب بیمار خود را با مشقت بسیار بالا مرکز استان یا شهرستان های همجوار اعزام کنند.

به هر حال مردم شهرستان تنگستان هرچند با حضور برخی پزشکان متخصص در بیمارستان امام حسین(ع) جهت درمان و ویزیت مشکل رفت و آمد به مرکز استان و برخی شهرستانها را نداشته باشند، اما به دلیل نبود داروخانه مجهز و شبانه روزی مجبورند علاوه بر پرداخت هزینه های بیشتر وقت و انرژی مازادی جهت تامین دارو داشته باشند.

داروخانه شبانه روزی مهمترین مطالبه مردم تنگستان است

سجاد تنگستانی یکی از شهروندان اهرمی اظهار کرد: در سطح شهر اهرم تنها یک داروخانه فعالیت می‌کند که آن هم شبانه‌روزی نیست؛ داروخانه شبانه‌روزی از نیازهای ضروری مردم شهر و شهرستان تنگستان است تا در مواقع ضروری مجبور به طی مسافت تا شهرهای اطراف نشوند.

وی گفت: وجود داروخانه شبانه روزی در اهرم از الزامات است که حق مردم است و بارها مردم شب‌ها به دلیل نبود داروخانه مجبور به رفتن به مرکز استان شدند.

وی افزود: به لحاظ اینکه امکان دارد در شب مریضان اورژانسی و تصادفی و غیره به دلیل نبود دارو به بوشهر مراجعه کنند که این تردد برای آنها سخت است.

نبود داروخانه برای مرکز تنگستان در کنار دیگر کمبودها قرار دارد

عادل مقدس رئیس شبکه بهداشت شهرستان تنگستان با اشاره به ایجاد داروخانه شبانه روزی، گفت: به طور کلی تعداد داروخانه های یک شهر و یا حتی شبانه روزی بودن آن با توجه به شاخصهای جمعیتی و وجود پزشک داروساز متقاضی جهت راه اندازی داروخانه در آن شهر است.

مقدس افزود: متاسفانه شهر اهرم به عنوان کوچکترین مرکز شهرستان در استان بوشهر با جمعیت ١۴ هزار نفر و حضور تنها دکتر تنگستانی متقاضی جهت استقرار داروخانه شبانه روزی ندارد.

عادل مقدس تصریح کرد: داروخانه بیمارستان امام حسین(ع) به صورت شبانه روزی فعالیت می کند که بعنوان شعبه داروخانه دکتر تنگستانی محسوب شده است و هر آنچه در داروخانه شهر وجود دارد در داروخانه بیمارستان موجود است، مگر اینکه کمبود آن دارو  ملی باشد.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان تنگستان عنوان کرد: در بخش دلوار داروخانه مرکز خدمات جامع سلامت دلوار تحت نظر دکتر جوکاری و با حداقل ۴٢۶ قلم دارو به صورت شبانه روزی در حال فعالیت است.

وی ابراز کرد: شهر اهرم در کنمار بسیاری از کمبود ها داروخانه شبانه روزی نیز یکی از نیاز ها است که باید ایجاد شود، به عنوان مرکز شهرستان باید داروخانه شبانه روزی در سطح شهر مستقر شود.

مقدس ادامه داد: تا کنون هیچ داروسازی متقاضی ایجاد داروخانه شبانه روزی در مرکز تنگستان نشده است و گرنه از طرف مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مجوز صادر و مورد تشویق قرار می گرد.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1509686
ارسال نظر
نظرات