شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 09:44 منتشر شده در مورخ: 1398/05/13 شناسه خبر: 1509701
علیرغم وعده های شهرداری سرعین؛
تپه زباله های سرعین همچون کوه پا برجاست/بوستانی در کار نیست
وضعیت محل دفن زباله های سرعین را مدیرکل محیط زیست استان اردبیل به دلیل نبود حصارکشی و فنس کشی و پخش ضایعات پلاستیکی به اراضی پیرامون، عدم نهال کاری و درختکاری اراضی پیرامون، تبدیل آن به معضل زیست محیطی بارها مورد انتقاد قرار داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، وضعیت محل دفن زباله های سرعین را مدیرکل محیط زیست استان اردبیل به دلیل نبود حصارکشی و فنس کشی و پخش ضایعات پلاستیکی به اراضی پیرامون، عدم نهال کاری و درختکاری اراضی پیرامون، تبدیل آن به معضل زیست محیطی بارها مورد انتقاد قرار داده است.

پس از دستورات دادستان سرعین بر ضرورت تغییر محل دپو ، زباله ها به مکانی دیگر منتقل و تا کنون از ایجاد محل جدید دفن خبری نیست.

شهردار سرعین در آذر ماه ۹۶ از تبدیل محل دفن زباله های سرعین به بوستان خبرداده بود اما اکنون اگر سری به محل دپو بزنید با تپه های زباله مواجهه می شوید که چند اصله نهال خشکیده نیز در گوشه کنار دیده می شود.
تپه زباله های تنها به یک مکان خطم نمی شود و انبوهی از نایلون های سیاه و سفید در مزارع اطراف پخش شده و در هوای طوفانی سر از فضای سبز سرعین و روستا های اطرف نیز در می آورد.

رییس اداره محبط زیست سرعین نیز محل مذکور را به منبع تولید بیماری ها یاد کرده و شیرآبه های ایجاد شده از زباله ها را به یک زنگ خطری برای منطقه می داند.

 

درحالی که معاون استاندار اردبیل ملاک ارزیابی شهرداران را در مدیریت پسماند می داند برخی اعضای شورای شهر سرعین از وضعیت محل دفن زباله به وضوح منتقد هستند.

 

انتهای پیام/آ

 

https://dana.ir/1509701
ارسال نظر
نظرات