شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:22 منتشر شده در مورخ: 1398/05/15 شناسه خبر: 1510187
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی مطرح کرد

پیش‌بینی 200 پایگاه برای جمع آوری گوشت قربانی/ تلاش برای افزایش 30 درصدی کمک‌ها نسبت به سال گذشته

پیش‌بینی 200 پایگاه برای جمع آوری گوشت قربانی/ تلاش برای افزایش 30 درصدی کمک‌ها نسبت به سال گذشته
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: برای عید قربان امسال 200 پایگاه جهت جمع آوری گوشت قربانی در سطح استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا سلم‌آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، با اشاره به آغاز ماه ذی‌الحجه و در پیش بودن عید سعید قربان اظهار کرد: در سال مناسبت های زیادی وجود دارد که بهانه‌ای برای همکاری بیشتری حامیان و خیران با امداد برای خدمت کردن بهتر و بیشتر به مددجویان است.

 

وی افزود: یکی از این مناسبت‌هایی که شاهد همکاری بسیار خوب خیران برای کمک به مددجویان هستیم عید قربان است که خیران بر اساس مباحث فقهی و شرعی نذوراتی داشته وتمایل دارند کمک و نذر آنها به دست نیازمندان برسد.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: خوشبختانه در کمیته امداد بانک اطلاعاتی جامعی از مددجویان وجود دارد و بر این اساس راحت کمک‌های دریافتی به دست مددجو می‌رسد.

 

سلم‌آبادی با بیان اینکه سال گذشته شرایط اقتصادی خیلی سخت بود، عنوان کرد: اما هم استانی‌ها و خیران در سال گذشته نهایت همکاری را داشتند و علی‌رغم تمام شرایط سخت اقتصادی و نگاه‌هایی که برخی‌ها داشته و توقع داشتند خیران و امداد نتوانند به مددجویان خدمات دهند شاهد همکاری بسیار خوب مردم شریف استان بودیم.

 

وی ادامه داد: همچنین در سال جاری نیز طی 4 ماه گذشته تا کنون شاهد همکاری بسیار خوب مردم استان با توجه به مسئولیت اجتماعی که برای کمک به مددجویان داشتند بودیم.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: در سال گذشته در زمینه جمع آوری نذورات عید قربان نیز همکاری خوبی از طرف خیران را شاهد بودیم.

 

قربانی 1079 راس گوسفند در سال گذشته

سلم آبادی گفت: برای عید قربان سال گذشته یک هزار و 79 راس گوسفند ذبح شد و  گوشت بسته‌بندی در اختیار مددجویان و نیازمندان استان قرار گرفت.

 

وی در خصوص توزیع گوشت جمع آوری شده عید قربان توسط امداد بین مددجویان، اظهار کرد: توزیع گوشت بین فرزندان تحت حمایت، خانواده‌هایی که کودک زیر 6 سال دچار سوء تغذیه دارند، خانواده‌هایی که عضوی از آنها دچار بیماری صعب‌العلاج است و خانواده‌هایی که وضعیت زندگی آنها ضعیف است صورت می‌گیرد.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی افزود: در خراسان‌جنوبی بیش از 6 هزار و 400 کودک زیر 6 سال دچار سوء تغذیه و بیش از 3 هزار بیمار صعب العلاج داریم.

 

سلم‌آبادی بیان کرد: برای سال جاری نیز برنامه ریزی شده اقدامات خوبی روز عید قربان انجام شود و نذورات جمع آوری شده به موقع به دست نیازمندان برسد.

 

پیش‌بینی 200 پایگاه برای جمع آوری گوشت قربانی

وی اظهار کرد: برای عید قربان امسال 200 پایگاه جهت جمع آوری گوشت قربانی در سطح استان در نظر گرفته شده است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: برای عید قربان امسال در راستای جمع آوری کمک بیشتر و بهتر با دستگاه‌های اجرایی و مساجد مکاتبه شده که همکاری با امداد داشته باشند و تلاش می‌شود امسال تعداد قربانی بیشتری داشته باشیم.

 

سلم آبادی تصریح کرد: امیدواریم امسال 30 درصد رشد نسبت به سال گذشته در زمینه ذبح دام برای عید قربان داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1510187
ارسال نظر
نظرات