شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1398/05/15 شناسه خبر: 1510433
فرماندار عسلویه:
جوانان و صاحب نظران برای توسعه شهرستان عسلویه راهکار ارائه کنند
فرماندار عسلویه گفت: در شهرستان عسلویه بر همه از جمله شرکت‌های مستقر در منطقه، ادارات و خانواده‌ها واجب است که آموزش و پرورش را کمک کنند تا شاهد بهبود فرآیند تعلیم و تربیت باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل سپاس، عبدالنبی یوسفی فرماندار عسلویه در جمع خبرنگاران با تقدیر از تلاش‌های اصحاب رسانه اظهار داشت: همه مسئولان باید با خبرنگاران ارتباط مستمر داشته باشند و خدمات را اطلاع‌رسانی کنند.

وی با بیان اینکه وظیفه و رسالت خبرنگاران انعکاس واقعیات است و تنها تعریف و تمجید از مسئولان نیست، افزود: خبرنگاران صداقت، امانتداری و شفافیت را سرلوحه کار خود قرار دهند و آرامش را به جامعه القا کنند.

فرماندار عسلویه با بیان اینکه در جریان مشکلات شهرستان هستم اضافه کرد: جوانان و صاحب نظران برای توسعه شهرستان راهکار بدهند. شورای راهبردی مصوباتی را که برای شهرستان تصویب کرده که باید زودتر اجرایی کند.

وی تاکید کرد: در شهرستان عسلویه بر همه از جمله شرکت‌های مستقر در منطقه، ادارات و خانواده‌ها واجب است که آموزش و پرورش را کمک کنند تا شاهد بهبود فرآیند تعلیم و تربیت باشیم.

یوسفی خاطرنشان کرد: توقع ما و مردم از حوزه صنعت در بحث درمان خیلی فراتر از بیمارستان کنونی است؛ عسلویه باید بهترین بیمارستان منطقه را داشته باشد. برای حل مشکلات نیروهای نگهبانی بومی شاغل در بیمارستان با مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی مکاتبه خواهیم کرد.

وی افزود: در سه هفته گذشته بیش از ۲.۵ تن مواد مخدر در سطح شهرستان عسلویه کشف شده است. خانواده‌ها بیشتر مراقبت کنند و مواظب جوانان خود باشند تا در دام این قاچاقچیان گرفتار نشوند.

فرماندار عسلویه با بیان اینکه سد اخند ۴٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اظهار داشت: با تکمیل این سد دو ملیون متر مکعب آب در پشت سد جمع آوری می شود که برای مصارف خانگی و کشاورزی شهرستان خیلی کمک کننده است.

وی با بیان اینکه مجوز استقرار شهرداری در بیدخون صادر شده و بزودی شاهد راه اندازی شهرداری در این شهر خواهیم بود ادامه داد: مجوز آسفالت جاده دسترسی به منطقه گردشگری بنود از محیط زیست گرفته و پیمانکار در حال تکمیل مسیر است و در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

یوسفی از ساخت ۱۶ واحد آموزشی در شهرستان عسلویه خبر داد و بیان کرد: در بازدید از هنرستان شهرستان عسلویه، دانش آموزان از نداشتن سالن ورزشی گلایه مند بودند که پنج سالن ورزشی چند منظوره مصوب شده و در حال اجرا است و پنج سالن دیگر هم در حال برنامه ریزی است که اجرا شود.

وی اضافه کرد: در توزیع و مدیریت آب روستایی مشکل داشتیم که با تغییرات انجام شده وضعیت رو به بهبودی است. شبکه توزیع مشکل داشت که اصلاحات در حال شکل گیری است.

فرماندار عسلویه افزود: آب‌شیرین‌کنی با ظرفیت ٧٠٠ مترمکعب برای روستاهای پایین خط تهیه و نصب شده و تا سه روز آینده مشکل آب این روستاها برطرف خواهد شد و تاکید کرده‌ام که باید مردم در طول شبانه روز آب داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: هزار مترمکعب آب از آب شیرین کن فاز ١٧ و ١٨ به ظرفیت آب شهرهای عسلویه نخل تقی و بیدخون افزوده خواهد شد.

یوسفی بیان کرد: زمین و سرمایه‌گذار آب‌شیرین‌کن نایبند مشخص شده است. محیط زیست مجوز بدهد کار اجرایی آن شروع خواهد شد.

وی ادامه داد: پروژه‌هایی که در هفته دولت به بهره برداری می‌رسند هزینه‌های آن بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان است.

 

انتهای پیام/

https://dana.ir/1510433
ارسال نظر
نظرات