شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:10 منتشر شده در مورخ: 1398/05/15 شناسه خبر: 1510493
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران:

پیشرفت اقتصادی در گرو استفاده از تولیدات داخلی است/ نمایشگاه های نوشت افزار داخلی در تمام استان ها ایجاد شود

پیشرفت اقتصادی در گرو استفاده از تولیدات داخلی است/ نمایشگاه های نوشت افزار داخلی در تمام استان ها ایجاد شود
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران با تاکید بر لزوم بهره گیری از تولیدات داخلی از ایجاد نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی استقبال نمود و گفت: دولت باید با ابلاغ بخشنامه به تمامی استانداری ها برای برگزاری نمایشگاهی اینچنین در سطح استان ها برنامه ریزی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید احسن علوی صبح امروز و در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به نامگذاری سال 98 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال رونق تولید اظهار داشت: امروز و در شرایط تحریم های ظالمانه دشمنان شرایطی ایجاد شده است که در کشور با اتکا به توانمندی های داخلی شاهد رشد و پیشرفت تولیدات هستیم .

 

وی افزود: ما با بهره گیری از تولیدات با کیفیت می توانیم نیاز خود را برطرف نماییم و حتی صادر کننده تولیدات خود به خارج از کشور باشیم .

 

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران خاطر نشان کرد : در این بین تولیدات نوشت افزار یک اقدام گسترده و همه جانبه است که مانع از خروج ارز از کشور خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه هر چه بیشتر به تولید توجه شود استقلال و توانمندی بیشتری نیز ایجاد می گردد افزود: در اثر تولید بیشتر زمینه اشتغال بیشتر نیز ایجاد می گردد و کارگر بیشتری نیز مشغول به کار خواهد شد.

 

به گفته علوی با فعالیت نیروهای ماهر و نیمه ماهر معیشت خانواده ها و کارگران نیز تامین می گردد و زمینه رفاه بیشتر مردم فراهم خواهد شد و تعاملات تجاری با دیگر کشورها افزایش می یابد.

 

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه چنین روندی اثرات مثبت خود را نشان می دهد افزود: تولید موفق هم در کوتاه مدت و هم در دراز مدت اثرات مثبت خود را نشان می دهد و دست سوداگران و دلالان را نیز قطع می کند و برای مردم استفاده از تولیدات داخلی به یک روند عادی تبدیل می شود.

 

وی به نقش دولت در پیشبرد تولیدات نوشت افزار داخلی اشاره نمود و گفت: دولت می تواند با ابلاغ بخشنامه به تمام استانداری ها زمینه برگزاری این قبیل نمایشگاه ها را در سطح تمامی استان ها ایجاد کند و در ادارات و در اموزش و پرورش استفاده از تولیدات داخلی را ترویج دهد.

 

علوی به بیان راهکارهایی برای استفاده بیشتر از نوشت افزارهای داخلی پرداخت و با اشاره به نقش خانواده ها در این خصوص گفت: باید والدین سعی کنند تا فرهنگ استفاده از محصولات داخلی و تولیدات کشور را در بطن خانواده ایجاد کنند و بیش از گذشته فرزندان خود را با این تولیدات آشنا نمایند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1510493
ارسال نظر
نظرات