شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 18:04 منتشر شده در مورخ: 1398/05/16 شناسه خبر: 1510698
حوزه نوشت افزار کودکان و نوجوانان یکی از حوزه های بسیار مهم و استراتژیک فرهنگی است
در شرایطی که جامعه هدف و مخاطبان آموزش و پرورش کشور حدود 13 میلیون نفر برآوُرد می شود، نباید آموزش و پرورش اجازه دهد نوشت افزار خارجی وارد کشور شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهرا رستمی،از  والدین یکی از دانش آموزان ساکن در شهر دلوار در گفت و گو با خبرنگار  سپاس ،ضمن تاکید بر فهم و درک ضرورت استفاده از محصولات داخلی در تمامی عرصه ها مطرح کرد: این موضوعی است که صرفا به اقلام نوشت افزار خلاصه نمی شود و بنابر تاکیدات رهبر انقلاب و بسیای از کارشناسان اقتصادی خرید و استفاده از محصولات داخلی حامل دستاوردهای اقتصادی بسیاری خواهد بود که در نهایت مردم همین جامعه از آن منتفع خواهند شد.

وی با اشاره به ظرفیت ها و پیتاسیل عظیم تولیدات با کیفیت داخلی در حوزه نوشت افزار گفت: امروزه حوزه نوشت افزار به ویژه نوشت افزار برای کودکان و نوجوانان، از حوزه های بسیار مهم و استراتژیک فرهنگی است که عدم توجه به این مقوله باعث خسران و زیان به زیرساخت های فرهنگی کشور است.

رستمی گفت: اهمیت و ضرورت توجه به نوشت افزار های ایرانی به گونه ای است که علاوه بر تقویت بنیه های فرهنگی و بومی باعث افزایش سهم تولید کشور و اشتغالزایی هزاران جوان بیکار و تولید سرمایه برای سرمایه گذاران می شود که این ماندگاری نیز بدون شک باعث جلوگیری از خروج میلیاردها تومان ارز از کشور می شود.

 

 

در این میان،برخی از اساتید دانشگاه،همچون  مهدی کمالی،در گفت و گو  خبرنگار سپاس، بر این امر تاکید می کنند که باید برای جامعه هدف و مصرف کنندگانِ اقلام و لوازم التحریر دانش آموزان، دانشجویان و خانوارهای آنها این واقعیت تبیین شود که استفاده از اقلام خارجی باعث از دست رفتن فرصت های شغلی جوانان همین مرز و بوم می شود.

وی معتقد است،در شرایطی که جامعه هدف و مخاطبان آموزش و پرورش کشور حدود ۱۳ میلیون نفر برآوُرد می شود، نباید آموزش و پرورش اجازه دهد نوشت افزار خارجی وارد کشور شود.

این استاد دانشگاه ادامه داد: البته نباید این واقعیت را از نظر دور داشت که تدابیر و تمهیدات آموزش و پرورش در مهار و کنترل قاچاق لوازم التحریر و واردات نوشت افزار خارجی در این ارتباط اثرگذار است،اما یقینا حصول چنین امر خطیری،صرفا با عزم و جدیت آموزش و پرورش مُیَسَر نخواهد شد و به موازات تلاش هایی که باید این وزراتخانه کلیدی در کشور لحاظ کند،دستگاه های دیگر همچون وزارت صمت و حتی تولیدکنندگان نوشت افزار با ارتقای کیفیت تولیدات خود و همچنین عدم استفاده آحاد جامعه از محصولات خارجی در این خصوص ( حمایت از کالای ایرانی )،نقش بسزایی خواهند داشت.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1510698
ارسال نظر
نظرات